Де на Марсі житимуть перші поселенці. Розповідає Ілон Маск

Де на Марсі житимуть перші поселенці. Розповідає Ілон Маск

Де на Марсі житимуть перші поселенці. Розповідає Ілон Маск
Alexander McNabb/MBRSC via AP

Засновник компанії SpaceX Ілон Маск розповів, що перші поселенці на Марсі житимуть в будинках, схожих на скляні куполи. Він хоче заселити планету до 2050 року більш ніж мільйоном осіб.

Як розповів бізнесмен у Twitter, для того, аби побудувати місто на Марсі, на початку люди житимуть під "скляними куполами". Він зазначив, що згодом Червону планету можна буде "тераформувати, щоб підтримувати життя, таке як на Землі".

"Тераформування буде занадто повільним, щоб бути актуальним у нашому житті. Однак ми можемо створити там людську базу впродовж нашого життя. Принаймні, майбутня космічна цивілізація, коли знайде наші руїни, буде вражена тим, що люди зайшли так далеко", — написав Маск.

Тераформування – зміна кліматичних умов планети, супутника або ж іншого космічного тіла для приведення атмосфери, температури та екологічних умов у стан, придатний для проживання земних тварин і рослин.

Все почалося зі згадки користувачем Astronomiaum про те, як у 2017 році Маск заявив, що хотів би встигнути за своє життя відвідати Марс. А також про намір заселити планету більш ніж мільйоном людей до 2050 року. Ілон Маск відповів на це тим, що заселення Марсу цілком можливе.

Після того, як його компанія SpaceX отримала від NASA офіційну сертифікацію на перевезення астронавтів на Міжнародну космічну станцію на початку цього місяця, яку Маск назвав "великою честю", голова SpaceX сказав, що це вселяє впевненість в "поверненні на Місяць, політ на Марс, що в кінцевому підсумку допоможе людству стати багатопланетним видом".

Що відомо

  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
  • Компанія SpaceX Ілона Маска провела перші успішні випробування прототипу ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс. Прототип злетів на 150 метрів і приземлився вниз. Попередні чотири прототипи вибухали під час випробувань.
  • Уперше в історії NASA побудує метеорологічну мережу на іншій планеті. Дані про навколишнє середовище на Марсі науковці почнуть отримувати вже у 2021 році після прибуття на планету марсоходу Perseverance.
На початок