Ракета Ілона Маска для польотів на Марс вперше злетіла під час випробувань

Ракета Ілона Маска для польотів на Марс вперше злетіла під час випробувань

Ракета Ілона Маска для польотів на Марс вперше злетіла під час випробувань

Компанія SpaceX Ілона Маска провела перші успішні випробування прототипу ракети Starship SN5, яку планують використовувати для польотів на Місяць і Марс. Прототип злетів на 150 метрів і приземлився вниз. Попередні чотири прототипи вибухали під час випробувань.

Як повідомляє портал Spaceflight Now, випробування провели у селищі Бока Чіка, що у штат Техас. Після 40-секундного польоту Starship SN5 безпечно приземлився.

Ракета-носій Starship має стати однією з тих, що до 2022 року доправить на поверхню Місяця "першу жінку і наступних чоловіків" у межах програми "Артеміда" NASA. SpaceX також працює над виготовленням іншої ракети Starship, яка може піднятися на висоту до 20 км. Але дата її випробовування досі невідома.

Читайте також: Корабель Ілона Маска успішно повернув астронавтів на Землю. Вперше в історії

Starship — надважка ракета-носій, яка в перспективі має стати заміною для ракет Falcon 9 та Falcon Heavy, що використовуються зараз. Обидві ступені Starship багаторазові, а у другу інтегрований космічний корабель, тому її планують використовувати для пілотованих місій, зокрема і для польотів на Місяць та Марс.

Попередні чотири прототипи Starship вибухали під час випробувань у кінці 2019 року та лютому, квітні та травні 2020 року.

Що відомо

На початок