Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 30 серпня прибув до російського Санкт-Петербурга для вирішення питань співпраці в енергосекторі між обома країнами. Зокрема він зустрівся із гендиректором "Газпрому" Олексієм Міллером.
Про це глава угорської дипломатії повідомив у Facebook.
У своєму дописі Сіярто підкреслив, що "енергетична безпека Угорщини не може бути гарантована без російського газу".
"Це питання не ідеології, а фізики та математики. Європі потрібна деяка сміливість, щоб сказати це сьогодні", — додав він. За словами дипломата, Угорщина задоволена співпрацею з Росією в галузі енергетики, яка "є одним із ключів до безпеки постачання до країни".
"Менше ніж через місяць, першого жовтня почнеться новий газовий рік, а також опалювальний сезон. Навіть зараз наша відповідальність зрозуміла: забезпечити опалення угорських будинків", — написав Сіярто.
Раніше агентство Reuters писало, що "Газпром" у червні 2024 року збільшив середньодобове постачання природного газу до Європи майже на 23% порівняно з минулим роком.
Що відомо про обмеження щодо російського газу
З 1 січня 2023 року Велика Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.
22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.
У жовтні 2023 року стало відомо, що Литва з листопада введе заборону на будь-який імпорт, завантаження та дегазацію російського скрапленого природного газу (СПГ).
У квітні повідомлялось, що Нідерланди планують припинити імпорт російського скрапленого газу.
Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоби контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG-термінали.
Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.