Угорщина проігнорувала запит Брюсселя щодо роз'яснень спрощеного в'їзду для росіян та білорусів

Угорщина проігнорувала запит Брюсселя щодо роз'яснень спрощеного в'їзду для росіян та білорусів

Віктор Орбан, Угорщина
Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Getty Images

Термін, відведений Європейською комісією для відповіді Угорщини на запитання щодо спрощення вимог в'їзду для громадян Росії та Білорусі на свою територію закінчився 19 серпня. Угорська влада так і не надала роз'яснень з цього приводу.

Про це пише Euractiv, посилаючись на європейську комісарку із внутрішніх справ Ілву Йоханссон.

Вказується, що Йоханссон на початку серпня надіслала лист своєму угорському колезі Шандору Пінтеру з проханням пояснити зміни, внесені до імміграційної політики країни.

Тоді вона наголосила, що видача довгострокових віз і дозволів на проживання є індивідуальною справою держав-членів ЄС, але додала, що такі схеми мають бути ретельно збалансовані, щоб не поставити під загрозу цілісність спільної території без внутрішнього прикордонного контролю та належним чином враховувати потенційні наслідки для безпеки.

Водночас Йоханссон попросила Будапешт відповісти запит "не пізніше 19 серпня". У коментарі виданню єврокомісарка підтвердила, що відповіді у вказаний строк не надійшло. Вісім країн-членів Євросоюзу — Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Швеція 15 серпня написали спільного листа до Брюсселя. У ньому вони висловили стурбованість тим, що послаблення обмежень Угорщиною може збільшити ризики для безпеки для всіх держав у складі блоку.

Що цьому передувало

У липні після візиту премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана до Москви, Будапешт включив громадян Росії та Білорусі до програми так званої "національної карти", яка видається для охочих працювати в Угорщині на два роки з можливістю продовження. Тобто росіяни та білоруси можуть в’їжджати до ЄС через Угорщину без будь-яких перевірок безпеки та безперешкодно рухатись до інших країн блоку.

30 липня у Єврокомісії заявили, що хочуть від Угорщини пояснень, яким чином влада країни має намір пускати до себе за спрощеною процедурою громадян Росії та Білорусі і як буде виконувати вимоги щодо в’їзду в Шенгенську зону.

На початок