У Секторі Гази в 10-місячної дитини виявили поліомієліт. До того 25 років в анклаві не було цієї хвороби. ООН та лікарі закликають до паузи в бойових діях, щоб провести вакцинацію.
Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я Палестини.
МОЗзафіксувало перше зараження вірусом поліомієліту в місті Дейр-ель-Балах у 10-місячної дитини, яка не отримала жодної дози щеплення проти вірусу. Лікарі запідозрили наявність симптомів, що відповідають поліомієліту, і після проведення необхідних тестів у столиці Йорданії Аммані було підтверджено зараження штамом вірусу поліомієліту.
Міністерство зазначило, що протягом наступних кількох днів проведе кампанію вакцинації дітей віком до 10 років. У координації з ЮНІСЕФ Палестина має для цього регіону 1,2 млн доз вакцини проти поліомієліту ІІ типу.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) пише, що протягом останніх 25 років у Секторі Гази не було поліомієліту. Але у липні 2024 року в зразках з Хан-Юніса та Дейр-аль-Балаха виявили поліовірус. Відтоді також у Секторі Гази у трьох дітей підозрювали гострий млявий параліч (ГВП). Їхні аналізи відправили в Йорданію, звідки нині й пришов позитивний результат.
Всесвітня організація охорони здоров'я і ЮНІСЕФ просять сторони конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем ввести гуманітарні паузи в Секторі Гази на 7 днів, щоби провести два раунди вакцинації проти поліомієліту. Ці паузи дозволили б дітям і сім’ям безпечно дістатися до медичних закладів по щеплення.
Вакцинальну кампанію планують на кінець серпня — початок вересня. В анклав доставлять понад 1,6 мільйона доз щеплень, вакцинацію проводитимуть 708 команд — близько 2700 людей.
У четвер, 15 серпня, в столиці Катару Досі розпочався новий раунд переговорів про припинення вогню в Секторі Гази.
Угода про припинення вогню має на меті припинити бойові дії в Газі і забезпечити звільнення ізраїльських заручників, утримуваних в анклаві, в обмін на багатьох палестинців, ув’язнених Ізраїлем, але дві сторони не можуть домовитися про послідовність дій та інші питання.
ХАМАС хоче укласти угоду про припинення війни та виведення ізраїльських військ із Гази як основну передумову для звільнення заручників.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху своєю чергою каже, що погодиться лише на паузу в боях, щоб дозволити повернутися додому якнайбільшій кількості заручників. Він неодноразово заявляв, що війна може закінчитися лише тоді, коли ХАМАС буде знищено.
Раніше стало відомо, лідери США Катару та Єгипту закликали Ізраїль і ХАМАС відновити переговори щодо угоди 15 серпня або в Досі, або в Каїрі.
Пропозиція США про припинення вогню між Ізраїлем і ХАМАСом
31 травня Байден виклав триетапну пропозицію про припинення вогню, ініціатива щодо якої, за словами президента США, походила від Ізраїлю. Також він отримав позитивну початкову реакцію на такий план з боку ХАМАСу. Такий план підтримала й Рада безпеки ООН.
План припинення вогню складається з трьох етапів:
- Повне і всеосяжне припинення вогню, яке включатиме виведення ізраїльських військ з усіх "населених районів Гази", звільнення деяких заручників, повернення тіл загиблих, звільнення палестинських в'язнів, 600 вантажівок з гуманітарною допомогою на день.
- Обмін усіх живих заручників, що залишилися, і "остаточне припинення бойових дій"
- Початок відбудови й повернення останків загиблих заручників.
23 червня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що фаза інтенсивних боїв проти ХАМАСу в Секторі Гази добігає кінця, але війна не припиниться, доки це "ісламістське угруповання більше не контролюватиме палестинський анклав".