Карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями – секретар РНБО

Карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями – секретар РНБО

Карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями – секретар РНБО
. Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Секретар РНБО Олексій Данілов заявляє, що карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями. Про це він повідомив під час селекторної наради з президентом 16 жовтня.

За словами Данілова, активність громадян у великих містах з населенням понад 100 тисяч у суботу знизилася на 18,5%, а в неділю – на 27%.

Своєю чергою прем’єр-міністр Денис Шмигаль та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розповіли, що на вихідних практично всі великі мережі торговельних центрів, магазинів непродовольчих товарів, розважальних закладів були зачинені. Складні ситуації в окремих областях виникли з продовольчими ринками.

Читайте також: "Працюють усі!". Хто в Україні не підтримав "карантин вихідного дня" та що їм за це буде

Також, за словами Шмигаля, уряд підготував додаткові заходи для підтримки бізнесу та людей, які втратили частину доходів через карантин вихідного дня.

"Ми відновлюємо підтримку для малих підприємців з дітьми, програму з часткового безробіття, коли компенсується частина зарплати робітника. Також будуть діяти "кредитні канікули" для бізнесу в рамках програми "5-7-9", визнання карантину вихідного дня форс-мажором, що допоможе бізнесу в питанні оренди та виконанні інших зобов’язань", – повідомив Шмигаль.

Що відомо

  • 11 листопада уряд запровадив карантин "вихідного дня". Він діятиме з 14 по 30 листопада.
  • Частина міських голів вирішила його бойкотувати. У Львові суботу та неділю зробили робочими, а у Сумах виконком звернувся до уряду з пропозицією перенести карантин "вихідного дня" на понеділок та вівторок.
  • Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що міські голови жодним чином не впливають на реалізацію постанови про запровадження "карантину вихідного дня", оскільки вона лежить поза межами їхньої компетенції.
  • Чому карантин вихідного дня є неконституційним. Пояснює експерт
  • За три дні петиція про скасування "карантину вихідного дня" набрала 26 948 з 25 тисяч необхідних.
На початок