У Карабаху порушено перемир'я. Баку і Єреван звинувачують одне одного

У Карабаху порушено перемир'я. Баку і Єреван звинувачують одне одного

Оновлено
У Карабаху порушено перемир'я. Баку і Єреван звинувачують одне одного
. AP

Міністерства оборони Азербайджану і Вірменії звинувачують одне одного у порушенні режиму припинення вогню, який мав настати з 12:00 (за місцевим часом) 10 жовтня.

Офіційне Баку заявляє що "Вірменія грубо порушує режим припинення вогню".

"Всі спроби противника до наступу були успішно зупинені нашими підрозділами. Проти вірменської армії застосовані адекватні заходи у відповідь", – заявило міноборони Азербайджану.

Міноборони Вірменії повідомляє, що азербайджанські збройні сили, не дивлячись на режим припинення вогню, роблять атаки на південному напрямку лінії зіткнення вогню в Карабаху, а також обстрілюють місто Гадрут.

"Підрозділи Армії оборони Арцаху (невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки) припиняють атаки противника на південному напрямку. В той же час ЗС Азербайджану тримають під вогнем місто Гадрут. Заява Міноборони Азербайджану про те, що вірменська сторона веде вогонь по Тeртeрському і Агдамському районах, є черговою брехнею", - написала на своїй сторінці в Facebook прессекретар військового відомства республіки Шушан Степанян.

Раніше голови МЗС Вірменії і Азербайджану узгодили припинення вогню з 12:00 10 жовтня в гуманітарних цілях для обміну полоненими, а також тілами загиблих. Про це сторони домовились у Москві, повідомило МЗС Вірменії та МЗС Азербайджану.

Що відомо

  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил.
  • Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • Пізніше стало відомо, що Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху.

Читайте також

Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом

На початок