Міністерства оборони Азербайджану і Вірменії звинувачують одне одного у порушенні режиму припинення вогню, який мав настати з 12:00 (за місцевим часом) 10 жовтня.
Офіційне Баку заявляє що "Вірменія грубо порушує режим припинення вогню".
"Всі спроби противника до наступу були успішно зупинені нашими підрозділами. Проти вірменської армії застосовані адекватні заходи у відповідь", – заявило міноборони Азербайджану.
Міноборони Вірменії повідомляє, що азербайджанські збройні сили, не дивлячись на режим припинення вогню, роблять атаки на південному напрямку лінії зіткнення вогню в Карабаху, а також обстрілюють місто Гадрут.
"Підрозділи Армії оборони Арцаху (невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки) припиняють атаки противника на південному напрямку. В той же час ЗС Азербайджану тримають під вогнем місто Гадрут. Заява Міноборони Азербайджану про те, що вірменська сторона веде вогонь по Тeртeрському і Агдамському районах, є черговою брехнею", - написала на своїй сторінці в Facebook прессекретар військового відомства республіки Шушан Степанян.
Раніше голови МЗС Вірменії і Азербайджану узгодили припинення вогню з 12:00 10 жовтня в гуманітарних цілях для обміну полоненими, а також тілами загиблих. Про це сторони домовились у Москві, повідомило МЗС Вірменії та МЗС Азербайджану.
Що відомо
- 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил.
- Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
- Пізніше стало відомо, що Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху.
Читайте також
Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом