12 липня світло вимикатимуть по всій Україні впродовж доби — Укренерго

12 липня світло вимикатимуть по всій Україні впродовж доби — Укренерго

енергетика
Енергетика. Freepik

У п'ятницю, 12 липня, графіки відключень електроенергії діятимуть по всій Україні впродовж доби.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Завтра, 12 липня, заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. З 16:00 до 23:00 обленерго застосовуватимуть чотири черги відключень одночасно. У решту годин буде задіяно три черги", — йдеться у повідомленні.

За даними Укренерго, через спеку в Україні у четвер, 11 липня, прогнозується збільшення максимального споживання електроенергії на 7% порівняно із 10 липня.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень. До кінця липня ситуація зі світлом буде важчою, легше стане в серпні.

На початок