В Україні перевірять справедливість розподілу графіків відключень світла – голова Держенергонагляду

В Україні перевірять справедливість розподілу графіків відключень світла – голова Держенергонагляду

Держенергонагляд поглиблено перевірить застосування операторами обленерго графіків погодинних відключень. А також – справедливий розподіл електроенергії в областях.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" заявив голова Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслан Слободян, повідомляє пресслужба відомства.

За його словами, інспекція уважно відстежує звернення громадян щодо несправедливого розподілу.

"Уже бачимо декілька областей, де, вочевидь, найближчим часом відбудеться поглиблена перевірка. На місцях буде вивчатись, як саме оператор системи розподілу дотримувався принципу соціальної справедливості під час розподілу електроенергії", — сказав Слободян.

Голова Держенергонагляду додав, що лідер за кількістю скарг – Дніпропетровщина. Вочевидь, поглиблену перевірку розпочнуть саме звідти. Після того її проведуть ще у 5-6 областях.

Руслан Слободян зазначив, що на стабілізаційні відключення припадають аварійні. Зокрема, унаслідок спеки. Саме тому можуть не дотримуватися графіків погодинних відключень.

"Водночас, є обґрунтовані підозри, що деякі оператори системи розподілу (обленерго) не зовсім правильно застосовували графіки погодинних відключень. Це ми ретельно перевіримо", — повідомив голова Держенергонагляду.

За результатами перевірок видадуть відповідні приписи про усунення порушень з рекомендаціями, аби їх уникнути надалі.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України Укренерго вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень. До кінця липня ситуація зі світлом буде важчою, легше стане наприкінці місяця та в серпні.

На початок