Через спеку в Україні на 7% зросло споживання електрики — Укренерго

Через спеку в Україні на 7% зросло споживання електрики — Укренерго

енергетика
Енергетики ремонтують електромережі. Марієнко Андрій / УНІАН

Через спеку в Україні у четвер, 11 липня, прогнозується збільшення максимального споживання електроенергії на 7% порівняно із 10 липня. Обмеження споживання діятимуть проятгом всієї доби.

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Сьогодні, 11 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. З 16:00 до 23:00 – для компенсації дефіциту енергії в системі будуть задіяні чотири черги відключень, в інші години – три черги", — сказано у повідомленні.

Причина – значне зростання споживання через аномальну спеку в Україні та Європі.

"Температура по країні перевищує +30 С. За прогнозом Диспетчерського центру "Укренерго", сьогодні на максимумі споживання на 7% перевищує аналогічний вчорашній показник", — зазначили у компанії.

Вчора з 19:00 до 23:00 для зменшення обсягу дефіциту "Укренерго" залучало аварійне постачання від енергосистем Польщі та Словаччини.

Україна протягом доби імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 28 487 МВт/год, з максимальною потужністю 1444 МВт.

Експорт електроенергії не відбувається і не передбачається.

Стан енергомережі

На ранок залишаються знеструмленими 510 населених пунктів.

Через негоду є знеструмлення у Сумській області

Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Рівненській, Дніпропетровській, Запорізькій, Сумській областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі, а також є наслідками бойових дій у прифронтових регіонах.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень. До кінця липня ситуація зі світлом буде важчою, легше стане в серпні.

На початок