Можливості працевлаштування та програми щодо житла: для українських біженців створили інформаційну платформу

Можливості працевлаштування та програми щодо житла: для українських біженців створили інформаційну платформу

Біженці з України
Люди прибувають поїздом на вокзал, Перемишль, Польща, 30 вересня 2022 року. Люди прибувають поїздом на вокзал, Перемишль, Польща, 30 вересня 2022 року. Фото: Artur Widak/Anadolu Agency/Getty Images

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців розробило для українських вимушених мігрантів та внутрішньо переміщених осіб спеціальну платформу — "Україна – це Дім". Там можна знайти інформацію, зокрема, щодо перебування українців за кордоном, повернення в Україну, програми підтримки щодо житла та працевлаштування.

Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем’єр-міністерки України – Міністерки економіки України Юлії Свириденко з представницею УВКБ ООН в Україні Кароліною Біллінг, повідомляє Мінекономіки.

Нині відомство поглиблює співпрацю з УВКБ ООН в Україні, аби створювати умови для повернення українців. За сприяння міністерства, платформу наповнюватимуть інформацією про актуальні можливості щодо працевлаштування, навчання та підприємництва.

"Створення умов для повернення українців додому – одне з пріоритетних завдань, над яким нині працює держава. Мета уряду – створити умови для працевлаштування і створення власних бізнесів українцями, можливості придбати власне житло на доступних умовах, впровадження інструментів для навчання та перекваліфікації", — заявила Юлія Свириденко.

Окрім того, інформаційна платформа надаватиме вичерпну інформацію про право на подальше перебування у країнах, що приймають, та питання, які стосуються тих, хто повертається в Україну. Там будуть посилання на урядові програми підтримки, доступні інструменти від партнерів та приватного сектору щодо придбання житла, працевлаштування та інших видів допомоги.

Також платформа підтримує внутрішньо переміщених осіб в Україні. Там можна буде знайти довідкову інформацію про пільги та доступні послуги.

Українські біженці за кордоном

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ЄС активував Директиву тимчасового захисту, яка надала українцям право легально перебувати на території Євросоюзу та отримувати базові соціальні послуги. Мовиться про охорону здоров’я, освіту та право на працевлаштування. Термін дії документа — до березня 2025 року із можливістю продовження.

Рада Європейського Союзу у вівторок, 25 червня, ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для українських біженців.

За даними Євростату, статус тимчасового захисту в країнах ЄС отримали 4,3 мільйона людей, які залишили Україну унаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Це дані станом на 31 травня. 98% з них – громадяни України.

Програми підтримки ВПО

Уряд дозволив переселенцям подавати через "Дію" заяву на пільгову іпотеку. Заявник має пройти автентифікацію та вказати необхідні дані.

Кабмін виділив ще понад 57 мільйонів гривень компенсації на безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у приміщеннях об’єктів державної, комунальної та приватної власності. Мовиться про покриття витрат за комуналку.

Наприкінці червня міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук зазначила, що кількість ВПО, які отримують грошову допомогу від держави на оплату житла, має бути збільшена. З пропозицією щодо розширення категорії Верещук звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. За її словами, для цього у державному бюджеті є кошти.

На початок