Ще 8 українських дітей повернулися з окупації — Save Ukraine

Ще 8 українських дітей повернулися з окупації — Save Ukraine

Восьмеро дітей віком від 7 до 17 років повернулися на підконтрольну уряду України територію з окупованих частин Херсонської та Донецької областей.

Про це у Telegram повідомив засновник і керівник благодійної організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Усього Save Ukraine вже вивезла з Росії та тимчасово окупованих українських територій 405 дітей.

Один підліток, Сергій, уже вдруге пробував виїхати. Під час першої спроби на кордоні його зупинила російська поліція, затримала і погрожувала ув'язнити. На допиті підлітка звинувачували в брехні й обіцяли привезти екстрасенса, щоб той його загіпнозував, аби Сергій усе розповів.

Виїхала родина — мама Одна із двома дітьми. Одна її донька має серйозну вроджену хворобу. Жінка розповіла, що росіяни били її до непритомності, а потім заборонили говорити, що в неї щось болить.

Ще один підліток — Тарас — розповів, що придбав російську SIM-карту в окупованому місті, аби мати зв'язок. Щойно юнак активував номер, прийшло повідомлення, що можна влаштуватися на російську службу за контрактом. Хоча власник сім-картки — неповнолітній.

14-річна Мирослава розповіла, як російський військовий на кордоні погрожував їй пістолетом, щоби дівчина пішла на допит.

"Я дуже зраділа, коли пройшли кордон, і ми кінець кінцем в Україні. Зараз почуваю себе дуже добре. Там залякують, бʼють, а тут вільна країна", — сказала Мирослава.

Що відомо про викрадення Росією українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар'я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію.

5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили РФ за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово окупованих територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії перед судом в Гаазі.

В Офісі генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

На початок