Зеленський сподівається, що у разі обрання Трампа політика США щодо України не зміниться

Зеленський сподівається, що у разі обрання Трампа політика США щодо України не зміниться

Зеленський прокоментував обрання Трампа у США
Президент України Володимир Зеленський відповідає на запитання після виступу в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана, 9 липня 2024 року. Getty Images/Bonnie Cash

Президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається, що у разі обрання Дональда Трампа президентом США політика щодо України не зміниться.

Про це Зеленський сказав під час виступу у Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана.

“Путін не любить Америку. І ненавидить Україну. Бо він ненавидить демократію. І Байден, і Трамп дуже різні, але вони підтримують демократію. І тому мені здається, що Путін ненавидитиме їх обох”, — сказав Зеленський.

Він додав, що обидва політики повинні це розуміти та не розраховувати на ставлення Путіна.

Відповідаючи на запитання щодо імовірного президентства Трампа та його заяви про вихід США з НАТО, Зеленський відповів, що сподівається, що Сполучені Штати ніколи не вийдуть з НАТО, бо інакше світ втратить дуже багато країн.

“Ми втратимо невеликі держави, які розраховують на Америку в НАТО, американське лідерство. Ми втратимо балтійські країни, Польщу та інші країни, які дуже чутливо ставляться до цієї теми. І я сподіваюся, що Сполучені Штати ніколи всерйоз не будуть думати про вихід з НАТО”, — сказав Зеленський.

Говорячи про Трампа, Зеленський сказав, що мав із ним “хороші зустрічі, коли він був президентом, але ми не пройшли війну з ним”.

“І лише під час війни ти можеш зрозуміти, чи можеш розраховувати на когось, чи ні… Дуже складний період, сповнений викликів. Тому я не можу сказати вам, що він зробить, якщо буде президентом США. Я не знаю”, — сказав Зеленський.

Він додав, що деякі меседжі Трампа в Твіттері були “дуже з питаннями”.

“Тому іноді нам треба відповіді. Для нас дуже важливо, щоб ми не втрачали єдність людей, щоб у нас не втрачалася єдність між партнерами. Тому такі меседжі іноді б'ють по нас. І розділяють нас, тому ми боїмося ризиків”, — сказав президент.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. Поки все виглядає так, що основні конкуренти, як і у 2020 році, — Джо Байден та Дональд Трамп. Якщо, звісно, останньому не заборонять балотуватися.

Як свідчать результати грудневого опитування газети NYT та Сієнського коледжу, в політиків майже однакові відсотки підтримки. Але важливо те, що Трамп випереджає Байдена у п'яти з шести ключових штатів.

Раніше, у березні, Дональд Трамп викликав президента США Джо Байдена на дебати перед виборами в листопаді, попри те, що раніше сам ухилявся від низки республіканських праймеріз.

14 квітня низка найбільших американських медіакомпаній надіслали листа Джо Байдену та Дональду Трампу, які є імовірними кандидатами на майбутніх президентських виборах Сполучених Штатів, із закликом провести дебати.

У США 27 червня відбувся перший раунд дебатів між кандидатами в президенти республіканцем Дональдом Трампом та демократом Джо Байденом.

Після дебатів у Демократичній партії з’явилися голоси за те, щоб Байден пішов у відставку і дозволив комусь іншому брати участь у вирішальних президентських виборах 5 листопада.

Трамп під час дебатів з Байденом заявив, що якщо він буде переобраний у листопаді, він швидко розв’яже війну в Україні до вступу на посаду в січні. Але не розкрив подробиць свого плану. Він також назвав неприйнятною "пропозицію" Путіна про те, що Україна має відмовитися від чотирьох своїх областей і прагнення до членства в НАТО в обмін на припинення Росією вогню

Два ключові радники Трампа розповіли Reuters, що план експрезидента передбачає погрози скоротити допомогу США, якщо Київ не розпочне переговори з Москвою.

Раніше Politico з посиланням на джерела повідомило, що Дональд Трамп у разі своєї перемоги на президентських виборах у США може розглянути відмову НАТО від розширення на схід, а також введе переговори з Путіним про те, яку частину української території Москва зможе забрати собі.

На початок