Зеленський у США закликав зняти обмеження на удари по території РФ

Зеленський у США закликав зняти обмеження на удари по території РФ

Зеленський у США закликав зняти обмеження на удари по території РФ
Президент України Володимир Зеленський виступає в Інституті Рональда Рейгана на полях саміту НАТО у Вашингтоні у вівторок, 9 липня 2024 року. AP/Jose Luis Magana

Президент України Володимир Зеленський закликав США зняти наявні обмеження щодо ударів по території РФ, щоб захистити українські міста від ударів керованими авіабомбами.

Про це президент сказав під час виступу у Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана.

Зеленський подякував за дозвіл Америки вражати військові цілі в Росії на кордоні з Харковом.

За його словами, наразі там російський наступ зупинено, і українські військові витісняють російську армію з районів біля Харкова. Президент відзначив знищення пускових установок російських ракет, які щодня обстрілювали Харків понад два роки, що дало Харкову захист від ракетних ударів.

“Уявіть, скільки ми можемо досягти, коли всі обмеження будуть зняті. Так само зараз ми можемо захистити наші міста від російських керованих бомб, якщо американське керівництво зробить крок уперед і дозволить нам знищувати російські військові літаки на їхніх базах. Це також дасть миттєвий результат. І ми чекаємо на цей крок”, — наголосив Зеленський.

Він додав, що можна значно обмежити дії Росії на півдні України й витіснити звідти російських окупантів, якщо американське керівництво допоможе Україні із необхідними можливостями для глибоких ударів по російських військових та логістичних об'єктах у Криму.

“І ми говоримо про це з усіма нашими партнерами. І всі ці кроки посилять нас, як сьогоднішнє надзвичайне рішення США та партнерів надати Україні додаткових п’ять зенітно-ракетних комплексів Patriot і десятки інших, а також визначити пріоритетом надання Україні ракет-перехоплювачів”, — сказав Зеленський.

9 липня у Вашингтоні розпочався 75-ювілейний Саміт НАТО. Окрім 32 членів Альянсу, на заході представлені 35 країн-партнерів, зокрема й Україна. Серед ключових тем саміту — захист Альянсу на тлі російської агресії в Україні, колективна оборона, військова присутність на східному фланзі НАТО та ядерне стримування.

Володимир Зеленський напередодні саміту заявив, що він має стати "платформою Patriot" для України, а також очікуються нові безпекові угоди та "потужні кроки від США". Водночас бажаного запрошення на вступ до Альянсу Україна на цьому саміті не отримає.

Президент України Володимир Зеленський прибув до Сполучених Штатів для участі у саміті Північноатлантичного альянсу. Також очікується, що на полях заходу він зустрінеться з американським президентом Джо Байденом.

На початок