Наступний візит Орбан може здійснити до Китаю — ЗМІ

Наступний візит Орбан може здійснити до Китаю — ЗМІ

Орбан
Лідер Китаю Сі Цзіньпін і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан у міжнародному аеропорту імені Ференца Ліста в Будапешті 8 травня 2024 р. REUTERS/Вів'єн Шер Бенко/Офіс прем'єр-міністра Угорщини/MTІ

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після візиту до України, Росії та Азербайджану, ймовірно, прямує до Пекіна.

Про це повідомляє угорське видання 444.hu.

Журналісти відстежили за радарами, що урядовий літак Dassault Falcon 7X, який Віктор Орбан зазвичай використовує для закордонних візитів, рухається над територією Росії і є висока ймовірність, що на ньому перебуває угорський прем’єр, який прямує до Китаю.

"За нашою інформацією, після поїздок до Києва, Москви і Азербайджану Віктор Орбан прямує до Китаю", – йдеться у публікації.

Зазначається, що борт має приземлитися вранці за місцевим часом.

Представники угорського уряду нічого не повідомляли про візит, а речник уряду Берталан Гавасі та інші ще не відповіли на запит про коментар.

Що відомо про закордонні візити Орбана після того, як з 1 липня Угорщина почала головувати в Раді ЄС

З 1 липня Угорщина почала піврічне головування в Європейському Союзі та займатиметься організацією роботи Ради ЄС.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі Орбан закликав розглянути припинення вогню. За його словами, це може прискорити мирні переговори. Водночас він відзначив мирні ініціативи президента України, але, за його словами, на їхнє втілення потрібно "багато часу".

5 липня прем'єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним.

У своєму пості у Facebok Орбан опублікував світлини із Путіним й написав: "Мир має бути укладено".

Високий представник ЄС Жозеп Боррель прокоментував візит Орбана до Москви: ця поїздка відбувається суто в межах двосторонніх відносин між Угорщиною та Росією.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан після візиту до Москви в інтерв'ю редактору Die Weltwoche анонсував нові "несподівані зустрічі", проте не уточнив з ким саме вони мають відбутися. Згодом у соцмережі X він заявив, що з 8 липня продовжить зусилля щодо врегулювання російсько-української війни.

Орбан також побував на неформальному саміті Організації тюркських держав, який відбувався 5-6 липня в Азербайджані. Спостерігачем на саміті була невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру.

В ЄС від цього візиту дистанціювались. Боррель заявив, що участь угорського прем’єра Віктора Орбана у неформальному саміті Організації тюркських держав проходила виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією.

"Європейський Союз відкидає спроби Організації тюркських держав легітимізувати турецько-кіпрське сепаратистське утворення, так звану Турецьку Республіку Північного Кіпру, яка не визнана на міжнародному рівні, як спостерігача в Організації тюркських держав", — наголосив високий представник ЄС.

На початок