Парламентська Асамблея НАТО закликала надати Україні дозвіл бити західною зброєю по РФ

Парламентська Асамблея НАТО закликала надати Україні дозвіл бити західною зброєю по РФ

Доповнено
Парламентська Асамблея НАТО закликала надати Україні дозвіл бити західною зброєю по РФ
Парламентська Асамблея НАТО закликала надати Україні дозвіл бити західною зброєю по РФ. Верховна рада України

Парламентська Асамблея НАТО закликала уряди своїх країн надати Україні дозвіл бити західною зброєю по території Росії.

Про це повідомив народний депутат і очільник постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв. Також про це йдеться в декларації за підсумками засідання ПА НАТО.

Декларація була схвалена більшістю з понад 200 законодавців з 32 країн-членів Альянсу на пленарному засіданні, в якому брав участь генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"Право на самооборону включає ураження законних цілей за межами України", — зазначив Столтенберг.

Ідеться про зняття певних обмежень на ураження легітимних цілей вглибині Росії.

“Це рішення нам вдалося проштовхнути в останній момент, оскільки у початковій версії декларації цього пункту не було”, — написав представник України у Facebook.

За його словами, однією з визначальних стала підтримка цієї ініціативи з боку американської делегації на чолі з Майком Тернером та Джеральдом Коннолі.

“Спільними зусиллями ми це зробили. Тепер парламентарі матимуть юридичні підстави для того, щоб ще більше тиснути на свої уряди з тим, щоб рішення ПА НАТО були втілені у життя”, — пояснив нардеп Чернєв.

Парламентська асамблея НАТО закликала уряди країн Альянсу "підтримати Україну в її міжнародному праві на самозахист зняттям деяких обмежень на використання зброї, наданої країнами-членами НАТО".

Президент ПА НАТО Міхал Щерба заявив: "Україна може захистити себе лише тоді, коли вона зможе атакувати російські лінії постачання і російські бази. Настав час визнати цю реальність і дозволити Україні робити те, що вона повинна. НАТО буде значно ослаблене і втратить довіру, якщо ми продовжуватимемо допомагати напівзаходами".

До того ж на засіданні Щерба і Столтенберг закликали надати Україні всю необхідну зброю для оборони. Це також зафіксовано в декларації.

"Вони потребують нашої допомоги. Не через два роки. Не через два місяці. Навіть не через два тижні. Вона потрібна їм зараз. Ми повинні прискоритися і зробити крок вперед. Дайте Україні все, що їй потрібно", — сказав Щерба і наголосив, що місце України — в НАТО.

"Я сподіваюсь, що члени Альянсу зможуть домовитись про багаторічні фінансові зобов'язання, тому що українці потребують більше довгострокових знань, більше передбачуваності для планування і інвестування", — додав Столтенберг.

Асамблея підтвердила, що "ніколи не визнає жодної незаконної і насильницької спроби анексії Росією української території".

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтервʼю американській газеті The New York Times сказав, що Україна хоче використовувати зброю, яку надають західні партнери, для атак по військових цілях на території РФ як захист.

Нині в Україні є своя зброя, яку використовує для ударів по РФ. Проте Зеленський каже, що неодноразово звертався до президента США Джо Байдена та до лідерів багатьох країн за дозволом атакувати територію Росії західною зброєю.

У США група законодавців вимагає від Міністерства оборони дозволити Україні завдавати ударів по території Росії із застосуванням американської зброї. Заява містить заклик до міністра оборони США Ллойда Остіна "дозволити Україні за певних обставин використовувати надану США зброю для завдання ударів по стратегічних цілях на російській території".

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Economist заявив, що Україна повинна мати право завдавати ударів по території Росії за допомогою поставленої західної зброї.

Доповнено о 22:17. Додано позицію НАТО з офіційної декларації Парламентської асамблеї.

На початок