"Безвізу з ЄС бути". Стефанішина прокоментувала скандальне рішення КСУ

"Безвізу з ЄС бути". Стефанішина прокоментувала скандальне рішення КСУ

"Безвізу з ЄС бути". Стефанішина прокоментувала скандальне рішення КСУ
Уніан

Для продовження антикорупційної політики та збереження безвізового режиму для українців Кабінет міністрів вживає заходів, які унеможливлять зупинення вже розпочатих реформ, а президент планує скористатися правом законодавчої ініціативи.

Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, коментуючи рішення Конституційного суду щодо неконституційності кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

"Безвізу" з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців "безвізу". Запевняю, їм це не вдасться!" - заявила Стефанішина.

За її словами, окрім термінового засідання Ради національної безпеки та оборони для розв'язання відповідних питань, президент Зеленський планує скористатися своїм правом законодавчої ініціативи для відновлення ефективної роботи системи електронного декларування та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства".

"Зі свого боку уряд також вживає заходів, які унеможливлять зупинення вже розпочатих реформ, включаючи ті, які є основою для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції України", - йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Конституційний Суд позбавив НАЗК доступу до державних реєстрів. Таким чином, КСУ заблокував призначення керівних кадрів органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів.
  • Судді Конституційного суду України заявили про тиск на себе з боку Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного антикорупційного бюро та окремих політиків.
  • Водночас голова агентства Олександр Новіков не вважає тиском перевірки декларацій суддів КСУ та виклики їх до НАЗК.
  • Заступник голови Конституційного суду Сергій Головатий вважає "юридично необґрунтованим" рішення щодо декриміналізації відповідальності за недостовірні відомості у декларації.
  • З приводу цього рішення президент Володимир Зеленський скликав закрите засідання Ради національної безпеки та оборони для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці.
На початок