Імунітет до COVID-19 зникає протягом місяців – науковці

Імунітет до COVID-19 зникає протягом місяців – науковці

Імунітет до COVID-19 зникає протягом місяців – науковці Associated Press

У Великій Британії вчені провели дослідження, результати якого свідчать про те, що кількість антитіл до збудника COVID-19 знижується у людей протягом лічених місяців. Це підтверджує припущення про те, що людство не зможе виробити до вірусу колективний імунітет.

Як повідомляє BBC, дослідження проводили співробітники Імперського коледжу в Лондоні.

Учасників дослідження під назвою React-2 тестували в три етапи: з червня по липень, з липня по серпень та у вересні. Усіх їх обирали випадковим чином. Рівні антитіл встановлювали за допомогою експрес-тесту на антитіла, відомого також як імунохроматографічний аналіз, хоча деякі експерти ставлять під сумнів точність таких тестів.

Результати проведеного дослідження свідчать про те, що кількість людей, які мали антитіла до збудника захворювання, за цей час впала на чверть – із 6 відсотків населення у червні до 4,4 відсотка у вересні 2020 року.

Читайте також: "Прототип прототипу. Що таке українська вакцина проти COVID-19 та коли вона з'явиться"

Загалом дослідники протестували понад 365 000 дорослих. Вони виявили зниження рівня антитіл у всіх вікових групах. Найменше падіння було серед молодих людей, а найбільше – у людей похилого віку. Більший спад також спостерігався у тих, хто повідомив про безсимптомну інфекцію у порівнянні з тими, хто мав симптоми.

Отримані докази підтверджують попередні припущення науковців зі США, Китаю, та Великої Британії, які виявили, що рівень антитіл у людей знижувався іноді вже за два місяці після зараження. Це означає, що імунітет до COVID-19 може бути нетривалим та викликає додаткові сумніви щодо ідеї, що будь-яка популяція може виробити колективний імунітет природним шляхом.

"Це справді великий виклик ідеї, що можливо досягнути появи колективного імунітету природним шляхом", – зауважила співавторка дослідження та професорка кафедри охорони здоров'я в Імперському коледжі Хелен Уорд.

Читайте також: "Коли буде готова українська вакцина від COVID-19 і скільки грошей піде на розробку. Відповідає МОЗ"

Водночас дослідження порушує питання про те, яку тривалість дії матиме потенційна вакцина. Проте інша співавторка дослідження та керівниця відділу інфекційних хвороб коледжу Венді Барклай вважає, що хороша вакцина може бути ефективнішою за природний імунітет.

Деякі вчені висловлюють сумніви у значущості аналізу антитіл, стверджуючи, що певні типи клітин, присутність яких не виявляється тестами, відіграють вирішальну роль у формуванні імунітету.

Що відомо

  • Ізраїль у листопаді розпочне випробування вакцини від COVID-19.
  • Вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, успішно пройшла випробування на живих людських клітинах.
  • У Бразилії помер доброволець, який брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти COVID-19.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди