Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах – Степанов

Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах – Степанов

Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах – Степанов
УНІАН

Вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, успішно пройшла випробування на живих людських клітинах.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

"Цей препарат є кандидатом на вакцину. Вчені отримали досить стійкий результат щодо вироблення антитіл організмами тварин після застосування препарату. Більше того, цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже в живих клітинах людини", – розповів Степанов.

За словами міністра, перспективна вакцина була розроблена українськими вченими у біолабораторіях Туреччини та США.

"Українські вчені використовували лабораторії, розташовані в Туреччині та Сполучених Штатах. Це спільна розробка наших вчених з американськими компаніями. Але ми говоримо, що цей кандидат на вакцину саме український", – пояснив Степанов.

Він нагадав, що для остаточного затвердження вакцини їй необхідно буде пройти три фази клінічних випробувань, до яких в Україні вже розпочалася підготовка.

Про недовіру до вакцини

Очільник МОЗ не оминув увагою хвилю скептичної критики, яка прокотилася соцмережами після перших повідомлень про українські розробки вакцини від COVID-19. Її причиною він вважає "комплекс меншовартості".

"Позбувайтеся цього комплексу національної меншовартості, що ми ні на що не здатні, що нічого не можемо зробити. Адже коли в руках тримаєте телефон або інші "вакцини", які ви використовуєте в повсякденному житті, знайте, що дуже часто це все зроблено українськими вченими. Вченими, які просто через таку політику, що ми ні на що не здатні та завдяки політиці повного ігнорування нашої науки, виїхали за кордон", – зауважив міністр.

Степанов переконаний, що в України наявні всі можливості для власного виробництва вакцин, в тому числі й проти COVID-19, і єдине, що необхідно – "створити необхідні умови для вчених".

Що відомо

  • Українська вакцина від COVID-19 успішно пройшла доклінічну фазу досліджень, і, за словами її розробника, буде готова приблизно через рік. Президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю чотирьом каналам назвав її "унікальною", натомість українські вчені до її розробки ставляться скептично.
  • Три фази випробування потенційної української вакцини від COVID-19 у випадку “сприятливих обставин” можуть бути завершені протягом року.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у середині 2021 року.

На початок