У Бразилії помер учасник тестування британської вакцини. Уряд відмовляється купувати китайську

У Бразилії помер учасник тестування британської вакцини. Уряд відмовляється купувати китайську

Оновлено
У Бразилії помер учасник тестування британської вакцини. Уряд відмовляється купувати китайську
Associated Press

У Бразилії помер доброволець, який брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти COVID-19, розробленої британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Тим часом президент країни Жаїр Болсонару заявив, що уряд не купуватиме вакцину проти коронавірусу китайського виробництва.

Як повідомляє BBC, у Національному агентстві спостереження за здоров'ям Бразилії (Anvisa), підтвердили смерть добровольця. А в Університеті Сан-Паулу, який бере участь в координації третьої фази клінічних випробувань вакцини, додали, що доброволець був громадянином Бразилії.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що волонтером був 28-річний лікар, який раніше працював із хворими на коронавірус. У Anvisa цю інформацію поки не підтвердили. За даними видання, чоловікові дали дозу не експериментальної вакцини, а плацебо. Офіційно цю інформацію не коментують, посилаючись на захист медичної таємниці.

Не будемо нічиєю морською свинкою

Президент Бразилії Жаїр Болсонару заявив, що уряд не купуватиме вакцину проти коронавірусу китайського виробництва. Про це він сказав через день після заяви міністра охорони здоров'я, що ця вакцина буде додана до програми імунізації.

У своєму Facebook Болсонару написав, що вакцина ще не пройшла випробування і "бразильський народ не буде нічиєю морською свинкою".

Як пише BBC, раніше у Бразилії навколо вакцини CoronaVac, розробленої китайською компанією SinoVac Biotech, розгорілися суперечки.

Міністр охорони здоров'я Едуардо Пазуелло заявив, що федеральний уряд домовився із штатом Сан-Паулу про придбання 46 мільйонів доз вакцини CoronaVac. Губернатор штату Сан-Паулу Жоау Доріа також просував угоду між компанією SinoVac і бразильським науково-дослідним інститутом "Бутантан", яка передбачає тестування та виробництво цієї вакцини в Сан-Паулу. Президент Болсонару не схвалював використання китайської вакцини, надаючи перевагу "оксфордській" розробці.

За день до заяв очільника МОЗ Інститут Бутантана оголосив, що дводозова вакцина CoronaVac виявилася безпечною під час клінічного випробування на пізній стадії. Однак попередив, що результати є лише попередніми, а тестування триває.

Як пишуть місцеві видання, губернатор Сан-Паулу Жоау Доріа найімовірніше стане опонентом Болсонару на президентських виборах у 2022 році.

Що відомо

  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
  • За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
  • Вакцина компанії AstraZeneca і Оксфордського університету успішне тестування фаз 1 і 2. Нині триває тестування на учасниках.
  • Випробування вакцини в Оксфорді були призупинені у вересні після повідомлення про побічний ефект у пацієнта у Великобританії, але відновлені через кілька днів.
На початок