Ізраїль з листопада починає випробування вакцини від COVID-19

Ізраїль з листопада починає випробування вакцини від COVID-19

Ізраїль з листопада починає випробування вакцини від COVID-19
Israel Ministry of Defense

Ізраїль отримав всі необхідні схвалення своєї вакцини від COVID-19 і з листопада починає її випробування на добровольцях.

"Ізраїльський інститут біологічних досліджень отримав всі необхідні схвалення від Міністерства охорони здоров'я і Гельсінського комітету на найважливіший етап розробки вакцини від COVID-19. Клінічні випробування на людях почнуться в неділю, 1 листопада", — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Ізраїлю у Facebook.

Як додає The Times of Israel, у першій фазі клінічних випробувань візьмуть участь двоє людей, а протягом листопада кількість добровольців збільшиться до 80 осіб. У грудні до випробувань будуть залучені до 960 осіб.

Клінічні випробування триватимуть приблизно до весни 2021 року. Якщо у більшої кількості добровольців вакцина продемонструє хороший результат, то в квітні-травні 2021 року ін'єкції зроблять 30 тисям людей. Якщо у вакцини не буде виявлено побічних ефектів, її будуть застосовувати по всій країні.

Випробуваннями будуть проводити у двох лікарнях — Хадасса в Єрусалимі і в медцентрі Шеба під Тель-Авівом. Одній групі випробовуваних дадуть вакцину, тоді як іншій — плацебо. Близько трьох тижнів перебувати під наглядом медиків, які будуть стежити, чи з'явилися побічні ефекти вакцини, а також, наскільки вона ефективна для вироблення антитіл проти COVID-19.

Читайте також: "Прототип прототипу. Що таке українська вакцина проти COVID-19 та коли вона з'явиться"

Тим часом українська вакцина від COVID-19 успішно пройшла доклінічну фазу досліджень, і, за словами її розробника, у випадку "сприятливих обставин" буде готова приблизно через рік. Президент Володимир Зеленський під час інтерв'ю чотирьом каналам назвав її "унікальною", натомість українські вчені до її розробки ставляться скептично. 26 жовтня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що вакцина від COVID-19, розроблена українськими вченими, успішно пройшла випробування на живих людських клітинах.

Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я розраховує, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у середині 2021 року.

Читайте також: "Коли буде готова українська вакцина від COVID-19 і скільки грошей піде на розробку. Відповідає МОЗ"
На початок