На Миколаївщині рак молочної залози на першому місці серед онкологічних захворювань

На Миколаївщині рак молочної залози на першому місці серед онкологічних захворювань

На Миколаївщині рак молочної залози на першому місці серед онкологічних захворювань Суспільне Миколаїв

До Всеукраїнського дня боротьби проти захворювань на рак молочної залози у Миколаївському обласному центрі онкології без направлень приймали жінок на профілактичний огляд.

Завідувач центру здоров’я жінки Миколаївського обласного центру онкології Святослав Ромасюнь говорить, що рак молочної залози на першому місці серед онкологічних захворювань.

"У більшості випадків жінки самостійно його виявляють, для цього треба декілька правил взяти для себе на озброєння. Один раз на місяць обов’язково жінкам займатися самообстеженням. При виявленні якогось негаразду, якихось ущільнень, болей, виділень з сосків звертатись до мамолога. В такому випадку є шанс виявити це захворювання на ранній стадії", – розповів завідувач центру здоров’я жінки Миколаївського обласного центру онкології Святослав Ромасюнь.

Якщо під час огляду виявили ущільнення в області грудей, жінку направляють на додаткові дослідження: УЗД чи мамографію. Останню радять робити всім жінкам, старшим 40-ка років, для профілактики раз на два роки. За кожного пацієнта сплачує НСЗУ. Роблять процедуру за наявності електронного направлення.

Лікар-рентгенолог Миколаївського обласного центру онкології Вадим Горський говорить, що апарат, який є в центрі, допомагає виявляти ті пухлини, які ще не пальпуються лікарем на прийомі. Придбали апарат у 2017 році за 5 мільйонів 94 тисячі гривень в рамках обласної програми фінансування.

"З нашого досвіду спостереження ми можемо відмітити, що онкологія у жінок помолодшала, багато жінок молодших 80-року народження вже ми виявляємо онкопроцеси", – розповів лікар-рентгенолог Миколаївського обласного центру онкології Вадим Горський.

Дозволяє така техніка зробити стереотаксичні біопсії з можливістю гістологічного аналізу тканини. Це дає можливість визначити, чи можливе лікування без хіміотерапії чи гормонів, щоб був менший вплив на здоров’я жінки. Матеріал відправляють до імуногістохімічної лабораторії. Функціонувати почала у червні 2019 року, чотири роки був простій через відсутність реактивів для досліджень.

Завідувач патологоанатомічним відділенням Сергій Смоляков говорить, що гістологічне дослідження пухлини проводиться за чотири – п'ять робочих днів, а імуногістохімічне – два робочих дні.

Виконуючий обов’язки директора Миколаївського обласного центру онкології Максим Безносенко говорить, що раніше такі дослідження робили лише в Києві. Тепер можуть швидше діагностувати захворювання та призначати необхідне лікування.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Тетяна Макушева, оператор – Ігор Чорний.

"За 10 років є помітне зростання на рак молочної залози десь близько 1,5 – півпроцента в рік, інколи просідає рівень захворюваності, але за 10 років він підвищується. Сьогодні проводиться акція до Всесвітнього дня рака молочної залози. Відкриті кабінети, де йде вільний доступ до лікарів, проводяться профілактичні огляди безоплатні, зараз працює два кабінети мамолога. Також цю акцію ми проводимо совмісно з громадськими організаціями "Юнітус" і ГО жінок, які перехворіли на гінекологічний рак, "Фенікс", – розповів виконуючий обов’язки директора Миколаївського обласного центру онкології Максим Безносенко.

20 жовтня до центру звернулося 12 жінок. Серед них у однієї підозрюють онкологію, ще у однієї жінки підтвердили рак молочної залози. На УЗД відправили вісьмох пацієнток, мамографію – шістьох жінок та пункцію – двох. Наразі по області на обліку перебувають 39 тисяч хворих з онкологією грудей.

Читайте також

  • На Миколаївщині щороку кількість хворих на рак молочної золози зростає на два відсотки
  • Всеукраїнський день боротьби з раком грудей. Як вчасно виявити хворобу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди