"Росія не переможе" та заяви про французькі війська — як змінився президент Макрон. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

"Росія не переможе" та заяви про французькі війська — як змінився президент Макрон. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Президент Франції Еммануель Макрон виступив з новою серією різких заяв на адресу Росії та розкритикував занадто обережних союзників України. Інтервʼю президента Макрона французьким телеканалам встигли розібрати на цитати. Одні хвалить Макрона за рішучість, інші — критикують за свідоме підживлення війни.

Раніше, на початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, Макрон був не проти діалогу з Путіним, однак зараз його позиція змінилась кардинально. Він чітко заявив, що мир в Україні неможливий без повернення їй усіх окупованих територій включно з Кримом.

Аби досягти цієї мети Макрон згадував навіть відправлення іноземних військ в Україну. Точніше, не відкидав такого варіанту, попри рішучий спротив головних союзників України — США та Німеччини. Як змінювалися погляди президента Франції та що такі зміни означають для України — у поясненні Суспільне Новини.

Що відомо про заяву Макрона щодо відправки військ в Україну

27 лютого Макрон не виключив, що європейські держави надішлють військав Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси.

Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Згодом Макрон пояснив, за яких умов Франція може відправити війська.

На початок