"Ми не ініціюватимемо жодної ескалації" — Макрон обговорив з Шольцом та Туском війну в Україні

"Ми не ініціюватимемо жодної ескалації" — Макрон обговорив з Шольцом та Туском війну в Україні

"Ми не ініціюватимемо жодної ескалації" — Макрон обговорив з Шольцом та Туском війну в Україні
Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час пресконференції 15 березня 2024 року, Берлін, Німеччина. Фото: AP

Франція та інші європейські країни робитимуть все необхідне, аби Росія не виграла війну проти України, однак не ініціюватимуть жодної ескалації.

Про це сказав президент Франції Емманюель Макрон за результатами зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском у Берліні.

"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну та її народ, скільки знадобиться, і, як і з першого дня, не ініціюватимемо жодної ескалації. Але наша рішучість жорстка. Це також передбачає нашу єдність, і тому ми ухвалили рішення щодо кількох ініціатив і, діючи утрьох над дуже конкретними речами", — зазначив Макрон.

Він уточнив, що європейські лідери зокрема здійснили кілька ініціатив, які стосуються кіберзахисту та розмінування.

"І я хотів би подякувати канцлеру, який несе особливу відповідальність за вибір спільного промислового виробництва на українській землі. Це перспектива, яку ми відкрили і яку ми збираємося конкретно розпочати зараз", — додав французький президент.

Що відомо про заяву Макрона щодо відправки військ в Україну

27 лютого Макрон не виключив, що європейські держави надішлють військав Україну, але попередив, що на даному етапі немає консенсусу, бо союзники погодилися докладати більше зусиль, аби швидше доставити боєприпаси.

Відповідна заява спровокувала низку відповідей союзників, які оголосили, що не мають наміру відправляти своїх солдатів на територію України.

4 березня посол Франції в Україні Гаель Вейсьєр повідомив, що можливість відправки військ в Україну залежатиме від кожної держави-партнера окремо, "якщо хтось вирішить це зробити".

Згодом Макрон пояснив, за яких умов Франція може відправити війська.

На початок