Макрон їде до Шольца обговорити Україну

Макрон їде до Шольца обговорити Україну

ЗМІ
Макрон Шольц
. Канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон під час спільної пресконференції в Єлисейському палаці у Парижі, 22 січня 2023 року. Фото: AP

Президент Франції Еммануель Макрон їде до канцлера Німеччини Олафа Шольца, де чиновники в Берліні обговорять питання України. Вони зустрінуться перед тристороннім самітом, включаючи прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Про це пише газета Le Monde.

Остання зустріч Олафа Шольца та Еммануеля Макрона призвела до бурхливих обговорень після конференції на підтримку України, організованої в Єлисейському палаці 26 лютого.

Наприкінці лютого заяви глави французької держави про можливу відправку військ в Україну "посіяли проблеми". Таку можливість Олаф Шольц відкинув.

Газета пише, що обговорення перейшли на "нову сходинку", коли Еммануель Макрон припустив у Празі, що Європа вступає в момент, "коли буде доречно не бути боягузливою". На відміну від француза, німецький канцлер, який побоюється ескалації конфлікту, піддався критиці союзників за відмову поставок ракет Taurus для України.

Олаф Шольц запевнив 13 березня, що у нього "дуже хороші особисті стосунки" з Еммануелем Макроном, тоді як експерти регулярно підкреслюють відмінності в характері та політичних стилях між двома лідерами.

На початок