Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреісус відреагував на можливість дозволу безконтрольного поширення COVID-19 задля вироблення колективного імунітету на пандемію, заявивши, що такий підхід є "проблематичним з наукової та етичної точок зору".
Як пише BBC, колективний імунітет виникає, коли велика частина спільноти стає несприйнятливою до хвороби в результаті вакцинації або масового поширення хвороби. Дехто стверджував, що коронавірусу слід дозволити природне поширення, якщо вакцина відсутня.
Водночас за його словами Гебрейесуса, сила і тривальність будь-якої імунної відповіді на COVID-19 залишаються невідомими.
"Колективний імунітет досягається шляхом захисту людей від вірусу, а не шляхом впливу на них. Ніколи в історії суспільної охорони здоров'я колективний імунітет не використовувався в якості стратегії реагування на спалах хвороби, не кажучи вже про пандемію", — сказав він.
Він додав, що "дозвіл безконтрольного поширювання коронавірусу означає дозвіл непотрібних інфекцій, страждань і смерті".
З початку пандемії у світі було зареєстровано понад 37 мільйонів підтверджених випадків коронавірусу, померло понад мільйон людей. Незважаючи на те, що нині розробляються сотні вакцин, деякі з яких проходять розширені випробування, жодна з них ще не отримала міжнародного схвалення.
Що відомо
- Станом на ранок 12 жовтня в Україні було зафіксовано 261 034 випадків коронавірусу, одужали 903 людини, нових летальних випадків — 43.
- Голова ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт вважає, що ситуація може погіршитися і прогнозує в країні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня.
- Також Хабіхт заявив, що вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року.
- Станом на 11 жовтня до послаблення карантину не були готові 23 області в України та місто Київ. Готовою до послаблення виявилась лише Кіровоградська область.
- Європейська комісія підписала договір про постачання півмільйона курсів американського препарату "Ремдесивір" для лікування хворих на COVID-19.
Читайте також
"Тут трохи тюрма". Розповідь пацієнтки київської COVID-лікарні
Нові тест-системи та експерименти. Як уряд планує боротися з посиленням пандемії