Вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року – голова ВООЗ в Україні

Вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року – голова ВООЗ в Україні

Ексклюзивно
Вакцину від COVID-19 не варто чекати раніше другої половини 2021 року – голова ВООЗ в Україні
Суспільне

Керівник офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт заявив Суспільному, що вакцину від COVID-19 в Україні може з'явитися в другій половині 2021 року.

"Ми маємо понад 200 експериментальних вакцин, які знаходяться на різній стадії розвитку в лабораторіях або на різних типах випробувань. І з них вже 8 вакцин, які перебувають у третій фазі клінічних випробувань, і ще одну вакцину зараз розглядаємо. Тож насправді ми маємо 9 вакцин, котрі до кінця грудня 2020 року мають показати результати, які ми зможемо розпочати вивчати. Якщо все вдаватиметься дуже добре, то вакцина в Україні може бути в наявності в другій половині 2021 року для людей вразливих груп населення.Медичні працівники, люди похилого віку, хворі на хронічні захворювання.", – зазначив Хабіхт.

Читайте також: "Вакцину проти COVID-19 ми побачимо через рік", — керівник ВООЗ в Україні

Також Ярно Хабіхт розкрив деталі роботи програми COVAX, в рамках якої, як раніше повідомив очільник МОЗ Максим Степанов, Україна отримуватиме вакцину від COVID-19.

"Механізм COVAX є частиною ініціативи прискореного доступу, яка також була започаткована ВООЗ, і наразі COVAX очолюється трьома організаціями, такими як Всесвітня організація охорони здоров'я, Global Alliance for Vaccines and Immunisation (GAVI) та Коаліція за інновації щодо епідемічної готовності; ця мережа була створена у 2017 році", – розповів Хабіхт.

Очільник Українського офісу ВООЗ додав, що наразі у програмі ВООЗ щодо виробництва та розповсюдження коронавірусної вакцини задіяно 156 економічних структур, і програма вакцинації охопить 2\3 населення планети.

Що відомо

  • В Україні станом на 1 жовтня лабораторно підтверджено 208 959 випадків COVID-19, з них за добу – 4 069.
  • ВООЗ переконана, що пандемічна ситуація в Україні може стати ще гіршою. Організація прогнозує в Україні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня.
  • В той же ж час, кошти з фонду боротьби з COVID-19 в Україні тратяться на будівництво доріг та амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, але не на закупівлю медичного обладнання.
  • Голова Рахункової палати повідомив, що з коронавірусного фонду не куплено жодного апарату ШВЛ.
На початок