ВООЗ прогнозує в Україні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня

ВООЗ прогнозує в Україні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня

Ексклюзивно
ВООЗ прогнозує в Україні до 9 тисяч нових випадків COVID-19 щодня
УНІАН

Керівник офісу Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні Ярно Хабіхт заявив, що до кінця року в країні щодня виявлятимуть 7-9 тисяч нових хворих на коронавірус.

Про це розповів він в інтерв'ю Суспільному.

"Найближчими місяцями ми очікуємо, що кількість випадків перевищить 5 тисяч, і може складати від 7-ми до 9-ти тисяч випадків на день. В цьому ж контексті ми також спостерігаємо все більше випадків у Європі", - пояснив Хабіхт.

За його словами, так відбувається у всіх країнах, адже хворобу поки не викорінили.

"В Україні ще й досі спостерігається передача вірусу в громадах. Ми не звузили передачу до кластерного поширення (через соціальні зв'язки: сім'я, клас в школі, працівники одного відділу - ред.), до якого йде багато країн Європи. З наших досліджень ми знаємо, що лише кожна четверта особа регулярно миє руки. Також бачимо, що кожна третя особа не дотримується фізичної дистанції, коли відвідує різні заходи", - наголосив керівник офісу ВООЗ в Україні.

На запитання, як за його прогнозом, до кінця року буде зростати кількість випадків захворювання, Хабіхт відповів:

"Важко давати якусь оцінку. Але якщо в грудні ми почнемо фіксувати більше ніж 9 тисяч випадків за день, то я буду трохи більше стурбований", - резюмував він.

Що відомо

  • У ВООЗ занепокоєні через рекордне зростання випадків COVID-19 за тиждень.
  • В ООН заявили, що пандемія COVID-19 вийшла з-під контролю, та закликали до боротьби з дезінформацією про вакцинування.

Читайте також

Масова вакцинація від COVID-19 стане можливою не раніше середини 2021— ВООЗ

На початок