Перейти до основного змісту
РФ виробляє втричі більше артбоєприпасів, ніж США та Європа — CNN

РФ виробляє втричі більше артбоєприпасів, ніж США та Європа — CNN

Боєприпаси
Працівниця переміщує 155-мм артилерійський снаряд M795 під час виробничого процесу на заводі боєприпасів, Пенсільванія, 13 квітня 2023 року . AP/Matt Rourke

Росія виробляє майже втричі більше артилерійських боєприпасів, ніж Сполучені Штати та Європа.

Про це пише CNN, посилаючись на оцінки НАТО щодо російського оборонного комплексу, а також власні джерела у європейських розвідках.

Зазначається, що йдеться про цифру у близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або близько 3 мільйонів на рік, в той час, як США і Європа можуть виробляти лише близько 1,2 мільйона боєприпасів на рік для відправки в Україну.

США поставили собі за мету виробляти 100 тисяч артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року – менше половини російського щомісячного виробництва. Проте навіть ця цифра зараз недосяжна, оскільки фінансування України в розмірі 60 мільярдів доларів заблоковано в Конгресі.

"Те, в чому ми зараз перебуваємо – це війна за виробництво. Результат в Україні залежить від того, як кожна зі сторін підготовлена до ведення цієї війни", – сказав журналістам представник НАТО.

Також посадовці кажуть, що кажуть, що наразі армія РФ вистрілює близько 10 тисяч снарядів на день, тоді як Україна – лише 2 тисячі. За словами представника європейської розвідки, в деяких місцях фронту співвідношення ще гірше.

"Питання номер один, за яким ми зараз спостерігаємо – це боєприпаси. Тому що саме в цьому Росія дійсно має значну перевагу у виробництві та значну перевагу на полі бою", – додав представник НАТО.

За його словами, російські заводи із виробництва артснарядів працюють цілодобово. Близько 3,5 мільйона росіян зараз працюють в оборонному секторі, порівняно з 2-2,5 мільйонами до війни. Крім того, Росія імпортує боєприпаси з Ірану і Північної Кореї.

Згідно з західними оцінками, Іран минулого року надіслав щонайменше 300 тисяч артилерійських снарядів, а можливо, навіть більше. А КНДР надала щонайменше 6700 контейнерів з боєприпасами, в яких містилися мільйони снарядів.

Росія "пустила в хід усе, що у неї є", сказав представник розвідки. "Їхня військова машина працює на повну потужність", – підкреслив він.

Водночас за словами американських і західних посадовців, нарощування російських озброєнь все ще недостатнє для задоволення її потреб. Крім того, західні розвідники не очікують, що Росія досягне значних успіхів на полі бою в Україні в короткостроковій перспективі. Існує межа виробничих потужностей російського ОПК, кажуть посадовці, і додають: російські заводи, ймовірно, досягнуть максимуму виробництва приблизно у наступному році.

Як американські, так і європейські посадовці переконані, що західні країни врешті-решт наздоженуть Росію і вироблятимуть краще обладнання. Однак представники розвідок вважають, що хоча жодна зі сторін наразі не готова до швидких перемог, але загальні розрахунки свідчать на користь Москви в довгостроковій перспективі – особливо якщо додаткова допомога з боку США не буде надана.

"Все йде не дуже добре, але все залежить від ситуації. Якщо допомога відновиться і надійде швидко, то ще не все втрачено", – сказав журналістам один зі співрозмовників.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки. 20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

Восени 2023 року голова МЗС Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.

Очільниця ЄК Урсула фон дер Ляєн 1 лютого поінформувала, що до березня Євросоюз доставить в Україну 520 тисяч снарядів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок