Австралія запровадила санкції проти семи співробітників російських в'язниць, причетних до смерті Навального

Австралія запровадила санкції проти семи співробітників російських в'язниць, причетних до смерті Навального

Навальний
Російський опозиціонер Олексій Навальний у клітці під час засідання суду, Москва, 5 лютого 2021 року. Фото: Babuskinsky District Court/AP

Австралія запровадила фінансові санкції та заборонила на в’їзд на власну територію семи співробітникам російських в’язниць після смерті опозиціонера Олексія Навального.

Про це повідомляє The West Australian, посилаючись на заяву уряду.

Зазначається, що ці обмеження є частиною спроб федерального уряду Австралії притягнути до відповідальності винних у смерті Навального, адже, як йдеться у заяві, з ним регулярно погано поводилися, відмовляли в медичній допомозі та поміщали в окремий камери на тривалі періоди часу.

"Ми визнаємо героїчний внесок Олексія Навального у просування демократії в Росії та його невтомну опозицію режиму президента Володимира Путіна — роботу, за яку він заплатив найвищу ціну", — йдеться у повідомленні.

21 лютого Велика Британія запровадила санкції проти шістьох росіян, які працюють у виправній колонії "Поляный волк", де помер опозиційний політик Олексій Навальний.

23 лютого президент США Джо Байден оголосив про понад 500 нових санкцій проти Росії за її загарбницьку війну в Україні та за смерть Олексія Навального.

Що відомо про смерть Навального у російській в'язниці

У п'ятницю, 16 лютого, у Росії заявили, що опозиціонер Олексій Навальний помер у тюрмі після прогулянки.

17 лютого прессекретарка російського опозиціонера Навального Кіра Ярмиш підтвердила його смерть у тюрмі та заявила, що Навального убили. Згодом Ярмиш написала, що адвокат та мати Навального приїхали до салехардського моргу, але він виявився зачиненим, хоча у колонії запевняли, морг працює і тіло опозиціонера знаходиться там.

Німецьке видання Bild повідомило, що президент РФ Володимир Путін хотів отримати агента Вадима Красікова, який сидить у німецькій в'язниці. Обговорювалося, що в обмін Путін звільнить Навального.

19 лютого прессекретарка Навального Кіра Ярмиш заявила, що причина смерті російського опозиціонера Олексія Навального досі "не встановлена".

19 лютого високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС запропонував перейменувати європейський режим санкцій за порушення прав людини на честь Навального.

На початок