Велика Британія запровадила санкції проти начальників колонії, де помер Навальний

Велика Британія запровадила санкції проти начальників колонії, де помер Навальний

Навальний
Російський опозиційний політик Олексій Навальний, 2020 рік. Фото: АР

Велика Британія, сьогодні, 21 лютого, запровадила санкції проти шістьох росіян, які працюють у виправній колонії "Поляный волк", де минулого тижня помер опозиційний політик Олексій Навальний. Таким чином країна стала першою, хто запровадив обмеження у відповідь на смерть Навального.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті британського уряду.

Зазначається, що під санкції потрапив начальник колонії полковник Вадим Калінін, а також його заступники: підполковник Сергій Коржов, Володимир Пилипчик, Василь Видрін, Олександр Образцов та Олександр Голяков.

Згідно із запровадженими обмеженнями їм забороняється в'їзд в країну, а їхні активи підлягають заморожуванню.

"Вони відповідальні за неналежне поводження з ув'язненими через свої дії та створення умов у заполярній ВП-3 ("Поляный волк"). Це неналежне ставлення, включаючи ненадання умов для відповідної медичної допомоги або своєчасного доступу екстрених служб, ймовірно, призвело до смерті Олексія Навального", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про смерть Навального у російській в'язниці

У п'ятницю, 16 лютого, у Росії заявили, що опозиціонер Олексій Навальний помер у тюрмі після прогулянки.

17 лютого прессекретарка російського опозиціонера Навального Кіра Ярмиш підтвердила його смерть у тюрмі та заявила, що Навального убили. Згодом Ярмиш написала, що адвокат та мати Навального приїхали до салехардського моргу, але він виявився зачиненим, хоча у колонії запевняли, морг працює і тіло опозиціонера знаходиться там.

Німецьке видання Bild повідомило, що президент РФ Володимир Путін хотів отримати агента Вадима Красікова, який сидить у німецькій в'язниці. Обговорювалося, що в обмін Путін звільнить Навального.

19 лютого прессекретарка Навального Кіра Ярмиш заявила, що причина смерті російського опозиціонера Олексія Навального досі "не встановлена".

19 лютого високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС запропонував перейменувати європейський режим санкцій за порушення прав людини на честь Навального.

На початок