Росія готується до тривалої загарбницької війни проти України, і є певні "пастки", зокрема "віра, що війну можна швидко виграти чи що можна домовитися про мир", не обережне ставлення до яких може зіграти на руку Москві.
Про це прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас сказала в інтерв'ю газеті Der Standard.
"Ми не повинні потрапляти в різні пастки, які там розставлені. Помилково вважати, що війну можна швидко виграти. Росія готується до тривалої війни. Це триватиме доти, поки Росія не зрозуміє, що не може перемогти. Існує також друга пастка — віра в те, що можна домовитися про мир. Якщо ми погодимося на захоплення землі, потреби Росії будуть задоволені. Неправда, що раптом все стане мирно.", — сказала вона.
Ще однією "пасткою", за словами Каллас є "пастка страху".
"Росія цим грає. Четвертий підводний камінь лежить у нас самих, якщо ми скажемо, що наші дії ще більше провокуватимуть росіян. Усе навпаки. Росію провокує слабкість, а не сила", — сказала вона.
Естонська прем'єрка заявила, що вирішальне питання на війні полягає в тому, чи достатньо боєприпасів, тому ЄС вирішив передати Україні мільйон артилерійських снарядів.
"Коаліція Рамштайн має в тринадцять разів більший бюджет, ніж Росія. Ми сильніші, але ми повинні допомогти Україні захиститися, дати їм те, що їм потрібно. І ми маємо вірити в українську перемогу, а не в наратив про те, що Росія все одно переможе. Росія хоче, щоб ми повірили, що Україна не може перемогти, тому ми припинимо її підтримувати. Ми опинилися б у світі, де визначає сила, а не закон. Це дуже небезпечно", — сказала Каллас.
Що відомо про постачання Україні боєприпасів
15 лютого 2023 року уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для ЗСУ.
Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.
1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.
8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.
20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.
Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.
Восени 2023 року голова МЗС України Дмитро Кулеба припустив, що Євросоюз, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".
У січні 2024 року єврокомісар із питань внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон заявив, що ЄС все ще може досягти поставленої мети та виробити 1 мільйон артилерійських боєприпасів до весни 2024 року, які потім будуть відправлені в Україну.
1 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що до березня ЄС доставить в Україну лише 520 тисяч артилерійських снарядів, але до кінця року, за словами Борреля, — понад мільйон.