У Росії від початку війни проти України понад 200 разів підпалювали військкомати — МВС РФ

У Росії від початку війни проти України понад 200 разів підпалювали військкомати — МВС РФ

Росія
Прапор Росії. Ілюстративне фото: Getty Images

Заступник начальника Головного управління із забезпечення охорони громадського порядку МВС Росії Станіслав Колесник заявив, що від початку "спеціальної військової операції" (так у РФ офіційно називають вторгнення в Україну) правоохоронці зареєстрували 220 фактів нападів та підпалів військкоматів та інших об'єктів влади, а також 184 випадки диверсій на залізниці.

Про це повідомляє російське інформаційне агентство ТААС.

"Від початку СВО у 58 суб'єктах країни зафіксовано 220 фактів, пов'язаних із нападами, підпалами військових комісаріатів, об'єктів органів влади, з яких 85% розкрито, 220 осіб встановлено, 15 із них — неповнолітні", — сказав Колесник на засіданні парламентської комісії з розслідування злочинів щодо неповнолітніх.

Крім того, за його словами, зареєстровано 184 диверсії на залізниці, 141 особа, у тому числі 59 підлітків, здійснили ці дії.

"У групі ризику перебувають діти з сімей з низьким матеріальним статком, які не мають моральних принципів і готові заради отримання додаткового заробітку вчинити будь-які дії, попри їхню суспільну небезпеку", — підкреслив Колесник.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення "часткової мобілізації" в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін 2022 року "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У ГУР МО заявили, що в Росії з 9 січня 2023 року обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

У Росії 1 квітня 2023 року розпочався новий набір військовослужбовців контрактників. Міноборони РФ планує поповнити армію на 400 тисяч солдатів.

4 серпня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав закон, який підвищує вік призову громадян на військову службу з 18 до 30 років і заборону призовникам на виїзд за кордон.

25 серпня 2023 року начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що призов у Росії йде постійно і кожного місяця вдається мобілізувати від 20 до 22 тисяч людей і зараз розглядається варіант призову додатково 450 тисяч.

3 вересня 2023 року у британській розвідці заявили, що у спробах уникнути мобілізації перед президентськими виборами в Росії, Кремль вербує на війну в Україні іноземців, зокрема мігрантів з Центральної Азії. За даними розвідки, у Росії є щонайменше шість мільйонів мігрантів із Середньої Азії, яких Кремль, ймовірно, вважає потенційними новобранцями.

Рада Федерації призначила вибори президента РФ на 17 березня 2024 року. ЦВК РФ ухвалила постанову, за якою голосування відбуватиметься протягом трьох днів – з 15 по 17 березня 2024 року.

На початок