Єрмак про зустріч Зеленського та Орбана: "Ми до цього рухаємось"

Єрмак про зустріч Зеленського та Орбана: "Ми до цього рухаємось"

Андрій Єрмак
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Фото: ОПУ

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак вважає можливою зустріч президента України Володимира Зеленського та очільника уряду Угорщини Віктора Орбана.

Про це Андрій Єрмак розповів в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Ми точно рухаємось до зустрічі Зеленського та Орбана. Це і буде основним завданням під час нашої з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою зустрічі із очільником МЗС Угорщини Петером Сіярто 29 січня в Ужгороді", — сказав Єрмак.

За його словами, сторони домовилися провести "стільки годин, скільки потрібно, щоб проговорити всі питання" та дійти розуміння, коли, де і з якими потенційними домовленостями може відбутися зустріч між президентом України та прем'єр-міністром Угорщини.

"Ми з Кулебою хочемо пройтися всім спектром питань. Їх у нас багато. Угорщина — наш сусід. Угорщина є членом Європейського Союзу та НАТО. Тому ми маємо розмовляти й налагодити конструктивний діалог", — сказав керівник Офісу президента.

19 січня Андрій Єрмак обговорив телефоном з міністром закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петером Сіярто підготовку зустрічі, яка має відбутися 29 січня в Ужгороді. З українського боку в заході планують взяти участь міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та керівник Офісу президента.

28 грудня 2023 року керівник ОПУ Андрій Єрмак заявляв, що влада працює над організацією зустрічі президента України Володимира Зеленського та угорського прем'єра Віктора Орбана, яка має відбутися у "найближчому майбутньому".

Раніше британський телеканал Sky News інформував, що Орбан прийняв запрошення Зеленського стосовно двосторонньої зустрічі.

Позиція Угорщини щодо війни РФ проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій ЄС проти РФ. Зокрема країна не підтримувала обмеження проти російського нафтового і газового сектору.

У червні 2022 року старший радник прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада 2022 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Євросоюзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Орбана.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром залишається Орбан.

На початок