Мобілізація в Україні: Естонія не висилатиме українських чоловіків — Каллас

Мобілізація в Україні: Естонія не висилатиме українських чоловіків — Каллас

Каллас
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: AP

Естонія не висилатиме українських чоловіків мобілізаційного віку, Україна має звернутися до них і попросити їх повернутися.

Про це в інтерв’ю виданню Kyiv Independent заявила прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.

За її словами, під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 11 січня обговорювали питання українських біженців, зокрема чоловіків мобілізаційного віку.

Каллас згадала, що Зеленський у розмові зазначив, що є люди, які воюють, люди, які платять податки в Україні, але є люди, які перебувають в інших країнах, зокрема й в Естонії.

Прем'єрка наголосила, що її країна не видаватиме Україні чоловіків мобілізаційного віку.

"Зараз для нас вони мають право бути тут, якщо вони дотримуються правил, якщо вони до нас дійшли, то ЄС дає їм тимчасовий захист. Тому ми точно не будемо робити нічого зі свого боку, щоб видати цих людей. Україна має звернутися до людей, які тут, і попросити їх повернутися, щоб допомогти своїй Батьківщині", — сказала вона.

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 січняКабмін офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.

Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.
На початок