В Ірпені встановили скульптуру японського митця

В Ірпені встановили скульптуру японського митця

В Ірпені встановили скульптуру японського митця
Скульптура японського митця Йошио Ягі біля Центрального будинку культури в Ірпені. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

В Ірпені Київської області біля руїн Центрального будинку культури встановили скульптуру японського митця Йошио Ягі.

Про це повідомляє у Telegram міський голова Олександр Маркушин.

"Сучасне мистецтво, що привертає увагу світу до зруйнованої культури Ірпеня — мистецьке об'єднання "ЧервонеЧорне" привезло в Ірпінь скульптуру японського митця Йошио Ягі", — зазначив Маркушин.

Зазначається, що скульптура має назву "Простір медитації для монаха". Вона була створена в межах Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму у 2019 році. Ця робота, за словами скульптора, символізує шлях монаха, який підіймається для медитації сходами по скелі до келії відлюдника.

В Ірпені встановили скульптуру японського митця
Встановлення скульптури японського митця Йошио Ягі біля Центрального будинку культури. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

Організатори проєкту через цю тимчасову експозицію хочуть привернути увагу світу до знищеної культури Ірпеня та до його відновлення. Локацією для тимчасової експозиції скульптури обрали територію перед зруйнованим росіянами Центральним будинком культури, за адресою: вул. Соборна, 183.

В Ірпені встановили скульптуру японського митця
Скульптура японського митця Йошио Ягі біля Центрального будинку культури в Ірпені. Фото: Ірпінська міська рада/Telegram

У листопаді Центральний будинок культури отримав проєкт відновлення будівлі. Хоча відновлення житла є першочерговим, але і за культуру не потрібно забувати, вважає співзасновник громадської організації "Фонд відновлення Ірпеня" Володимир Карплюк. Зазначається, що ця будівля зазнала значних руйнувань під час повномасштабного російського вторгнення: вціліла тільки вхідна група.

Офіційне відкриття скульптури відбудеться 16 січня о 12:00.

Що відомо про відновлення Ірпеня після військової агресії РФ

Архітектори розробили 20 проєктів для відбудови та розвитку Ірпінської громади на Київщині. Першими презентували ескізи проєктів з розширення та благоустрою частини парку "Покровський" вздовж Алеї Героїв АТО.

За кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії у місті відновлюють багатоквартирний будинок по вул. Котляревського, 52-А. Будівля, де мешкають понад 300 людей, була пошкоджена на початку повномасштабного вторгнення РФ.

Міська влада із Фондом відновлення та Міжнародним благодійним фондом "Леруа Мерлен Солідарність" підписали меморандум про співпрацю. Першим об'єктом, який відбудовуватиметься спільними зусиллями, став будинок в одному з найбільш постраждалих мікрорайонів громади за адресою: 10 лінія, 4А.

За кошти, зібрані на платформі UNITED24, відбудують 18 житлових будинків у 5 населених пунктах — Ірпені, Бородянці, Гостомелі, селах Бузова та Мила.

На початку грудня в Ірпені оголосили, що посилять контроль за якістю відбудови об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російського вторгнення.

Під час бойових дій навесні 2022 року Ірпінь був зруйнований на 75 відсотків. Понад 10 тисяч людей залишилися без житла. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків.

На початок