Відбудова Ірпеня: місцева влада посилить контроль за роботою підрядників

Відбудова Ірпеня: місцева влада посилить контроль за роботою підрядників

В Ірпені на Київщині посилять громадський контроль за якістю відбудови об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російського вторгнення.

Про це йдеться у дописі у Telegram міського голови Олександра Маркушина.

За його словами, жителі громади почали висловлювати нарікання на роботу будівельних організацій на об'єктах відбудови. Серед претензій — не якісна робота, не прозорі витрати на матеріали, відставання від графіка будівництва. Скарги надходять до керівництва міста, хоча замовником відбудови є центральна чи обласна влада.

У цьому зв'язку в Ірпені започатковують місцеву програму контролю якості відбудови. Спеціальна комісія Ірпінської міськради виїздитиме на перевірки, зустрічатиметься з власниками будинків чи квартир і представниками підрядників.

"Цю ініціативу ми реалізовуємо за підтримки голови КОВА Руслана Кравченка. Він вже проводить подібні інспекції, а спільними зусиллями ми зможемо охопити значно більшу кількість об'єктів", — зазначив Олександр Маркушин. Про незадовільну якість будівельних робіт жителі Ірпеня також можуть повідомляти на "гарячу лінію" Ірпінського міського голови 0800335191.

Що відомо про перевірки процесу відбудови Київщини

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відбудови від планування до завершення проєктів. Працюватиме і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії і на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

У Київській ОВА попередили підрядників, які відбудовують об'єкти UNITED24, що до кінця 2023 року вони мають виправити основну частину недоліків. Інакше з ними розірвуть договори.

На початок