Богдану Ярову призначили радницею заступника Міністра оборони України. Що про неї відомо

Богдану Ярову призначили радницею заступника Міністра оборони України. Що про неї відомо

Богдану Ярову призначили радницею заступника Міністра оборони України. Що про неї відомо
Богдана Ярова 9 січня була призначена радницею заступника Міністра оборони України Дмитра Кліменкова. Фото: Міністерство оборони України

Членкиню Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України, голову ГО "Мрія дітей України" Богдану Ярову призначили радницею заступника Міністра оборони України (на громадських засадах).

Про це повідомляється на офіційній сторінці Міноборони у Facebook.

"‎Призначення Богдани Ярової – це крок до фундаментальних змін у системі. Її досвід та рішучість не залишать жодного шансу для корупції в закупівлях", – зазначив заступник Міністра оборони Дмитро Кліменков.

Він додав, що Богдана Ярова посилить команду Міністерства оборони для ще ефективнішого запобігання корупції при проведенні закупівель для ЗСУ.

"Дякую Дмитру Кліменкову за довіру і те, що покликав в команду, яка намагається зробити закупівлі та забезпечення для ЗСУ такими, що будуть відповідати стандартам НАТО", — прокоментувала своє призначення сама Ярова.

Що відомо про Богдану Ярову

Богдана Ярова (відома також як Дана Ярова) — громадська діячка, волонтерка, колишня радниця Міністра оборони України (у 2015-2017 роках).

У 2022 році Ярова разом із волонтеркою та парамедиком "Тайрою" (Юлією Паєвською) заснувала благодійний фонд "Українська Фундація "Мрія", що опікується родинами полонених, загиблих і зниклих безвісти військових та цивільних.

У 2023 році заснувала також Громадську організацію "Мрія дітей України".

У березні 2023 Богдана Ярова була обрана до складу Громадської антикорупційної ради при Міноборони.

Що відомо про скандали з розкраданням у Міноборони

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку.

2 лютого ексзаступнику міністра оборони Олексія Резнікова В'ячеславу Шаповалову обрали запобіжний захід — 2 місяці перебування під вартою. Печерський районний суд Києва заарештував його з правом внесення застави у сумі 402 мільйони 600 тисяч гривень.

У серпні 2023 року журналісти з'ясували, що ціна військового екіпірування, закупленого Міністерством оборони у 2022 році, зросла втричі під час доставлення.

6 листопада СБУ повідомила про підозру колишньому заступникові міністра оборони В'ячеславу Шаповалову у розтраті державних коштів на майже 1 млрд гривень за неякісну зимову форму для ЗСУ.

На початок