Експосадовцям Міноборони повідомили про нові підозри за розтрату на закупівлі бронежилетів

Експосадовцям Міноборони повідомили про нові підозри за розтрату на закупівлі бронежилетів

ОГПУ
Офіс Генпрокурора. Фото: Getty Images

Колишнім заступникові міністра оборони України і керівнику Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони повідомили про нові підозри за фактом розтрати ще майже мільярда гривень на закупівлях бронежилетів.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Також повідомлено про підозру ексначальнику управління розвитку речового забезпечення Центрального управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ.

Їм інкриміновано розтрату майна і перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.1 ст. 114-1 КК України).

За даними слідства, підозрювані у період дії воєнного стану придбали для потреб ЗСУ 50 тисяч бронежилетів, які за своїм якісним станом та характеристиками не відповідали встановленим вимогам та не могли бути використані у війську.

Зазначається, що засоби індивідуального захисту закупили у компанії нерезидента, кінцевими бенефіціарними власниками якої є громадяни РФ.

Згідно з висновками судових балістичної, товарознавчої та економічної експертиз в результаті постачання засобів індивідуального захисту неналежної якості державі заподіяно 948 млн гривень збитків.

"Наразі двоє з підозрюваних перебувають під вартою в межах інших кримінальних проваджень. З метою встановлення місця знаходження третього підозрюваного за місцем його проживання проведена невідкладні обшуки", — зазначили в ОГПУ.

16 червня 2023 року СБУ оголосила колишньому заступнику міністра оборони В'ячеславу Шаповалову та його підлеглому підозру в причетності до розкрадання бюджетних коштів на закупівлі бронежилетів та зимової форми для підрозділів ЗСУ.

10 жовтня Державне бюро розслідувань оголосило Шаповалову підозру за розтрату понад 250 млн грн, виділених на закупівлю бронежилетів — неякісних, які прострілюються.

Що відомо про справу щодо неякісних курток для ЗСУ

За даними слідства, у червні 2022 році Шаповалов спільно зі своїми підлеглими створив такі умови, за яких у турецької фірми закупили військову форму на 945 мільйонів гривень. Лабораторні дослідження товарів не проводилися. Зрештою товар виявився неякісним, оскільки приймали його лише за зовнішнім виглядом.

Мовиться про куртки та вітровологозахисні штани. Форма непридатна для фронтових умов для зимового часу, але її поставили на облік та видали військовослужбовцям ЗСУ.

Шаповалову та колишньому в. о. директора Департаменту державних закупівель Міноборони оголосили підозру за 2 статтями Кримінального кодексу:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

Інші підозри Шаповалову

Шаповалов відповідав за тилове забезпечення ЗСУ. Раніше ДБР за погодженням Офісу генпрокурора повідомили про підозру нещодавно звільненому заступнику міністра оборони. За даними слідства, він лобіював укладення договорів про постачання продуктів для військових за завищеними цінами. А окремі підрозділи ЗСУ  не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд гривень.

Цьому передувало розслідування журналістів "Дзеркало тижня": 21 січня видання опублікувало матеріал, де стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку.

На початок