Комісія обрала членів Громадської антикорупційної ради Міноборони

Комісія обрала членів Громадської антикорупційної ради Міноборони

Комісія обрала членів Громадської антикорупційної ради Міноборони
Фото: Міноборони

31 березня 2023 року Комісія з забезпечення проведення конкурсу з формування Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України проголосувала за 15 кандидатів, що мають увійти до складу Ради.

Про це йдеться на офіційній сторінці оборонного відомства у Facebook.

Зазначається, що Рада формується шляхом відкритого конкурсу (загальнонаціонального голосування), за підсумками якого видається наказ Міністерства оборони про створення Ради та затвердження її персонального складу: 15 осіб, які набрали найбільшу кількість голосів.

У голосуванні взяли участь 41684 особи. Кожна особа могла підтримати до 15 кандидатів.

До цього Комісія, що складається виключно з представників інституцій громадянського суспільства, допустила до участі у конкурсі 29 кандидатів.

Читайте також: Харчі для ЗСУ: "Схеми" отримали ще сім таємних контрактів із підрядниками. Які висновки

Згідно з результатами голосування, обраними членами Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України вважаються:

 • Ярова Богдана Едуардівна – 32 704 (голосів)
 • Ніколаєнко Тетяна Володимирівна – 26 941
 • Свірко Олег Станіславович – 23 864
 • Шуба Анастасія Вадимівна – 23 170
 • Прудковських Віктор Вячеславович – 22 795
 • Кальницький Віталій Володимирович – 22 580
 • Піонтковський Костянтин Анатолійович – 21 919
 • Грушовець Євген Анатолійович – 21 731
 • Оджиковський Віталій Олегович – 21 532
 • Остапенко Дмитро Миколайович – 21 295
 • Григорян Артак Володійович – 20 996
 • Масюк Віталій Володимирович – 19 927
 • Кривошея Геннадій Григорович – 1 990
 • Геращенко Олександр Володимирович – 1 939
 • Трегуб Олена Миколаївна – 1 664

Рада набуде повноважень після ухвалення відповідного рішення Міноборони, про що буде повідомлено додатково.

У міністерстві зазначили, що Комісія ознайомилася з відповідними звітами, які засвідчили, що під час голосування не було зафіксовано технічних втручань, що могли б істотно вплинути на результати.

Читайте також: Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

Водночас державний секретар Міноборони Костянтин Ващенко поінформував Комісію та запрошених, що до Міністерства оборони станом на 17.00 31 березня надійшло понад 10 письмових звернень, що містили скарги та апеляції на результати голосування як від 11 учасників конкурсу, так і від громадських організацій.

Заявники зокрема звертаються до Міноборони з вимогою не ухвалювати рішення про формування складу Ради. У протилежному випадку будуть оскаржувати його відповідно до чинного законодавства.

Рішення про створення Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України було ухвалено після того, як у січні розгорівся скандал із ймовірним розкраданням коштів на закупівлях харчів для ЗСУ.

Що відомо про корупційний скандал у Міноборони

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз становить близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він також висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ". Згодом Резніков повідомив, що лишається на посаді на прохання президента Зеленського.

Читайте також

Електронне голосування та співпраця з НАЗК: Резніков розповів про вибори до Антикорупційної ради Міноборони

Закупівлі Міноборони синхронізують зі стандартами НАТО — Резніков

На початок