Перейти до основного змісту
США не підтримуватимуть військове фінансування України на минулому рівні, адже в цьому немає потреби — Міллер

США не підтримуватимуть військове фінансування України на минулому рівні, адже в цьому немає потреби — Міллер

США не підтримуватимуть військове фінансування України на минулому рівні, адже в цьому немає потреби — Міллер
Речник Держдепартаменту Метью Міллер, 18 липня 2023 року. AP/Nathan Howard

Сполучені Штати не підтримуватимуть військове фінансування України на рівні 2022 та 2023 років, адже бачать свою мету в іншому.

Про це під час пресконференції 4 січня сказав речник Держдепу США Метью Міллер.

"Ми будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно, такою є політика Сполучених Штатів. Це не означає, що ми будемо підтримувати на тому ж рівні військове фінансування, що й у 2022 та 2023 роках. Ми не вважаємо, що в цьому є потреба", — зазначив він.

Міллер уточнив, що метою Сполучених Штатів є допомогти Україні стати на ноги та побудувати військово-промислову базу, аби український уряд сам міг фінансувати, виробляти та закуповувати озброєння.

"Але ми до цього ще не дійшли. Ось чому так важливо, щоб Конгрес ухвалив закон про додаткове фінансування. Тому що ми ще не на тому етапі, коли Україна може захистити себе, спираючись лише на власні сили", — додав водночас речник Держдепу.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

Топ дня

Вибір редакції

На початок