Адміністрація США не виявила ознак зловживань зі зброєю, яка була надана українським військовим. Уся допомога використовується за призначенням.
Про це заявив під час брифінгу координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.
"Ми дуже, дуже наполегливо працюємо над тим, щоб переконатися, що кожна система, яка надається Україні, має підзвітність. Ми можемо запевнити Конгрес і американський народ, що ця техніка використовується належним чином на полі бою", — сказав Кірбі.
Він додав, що не було ніяких ознак широкомасштабної корупції чи будь-яких зловживань з боку українських військовослужбовців.
"Ми не бачили жодних ознак того, що мала місце якась широкомасштабна корупція або... або зловживання з боку українських військових", — додав Кірбі.
Він підкреслив, що з американського боку відбувається пряма взаємодія з українською стороною щодо підзвітності в цьому питанні. З цією метою в Києві працюють спеціалісти зі США.
Що відомо про допомогу від США для України
18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.
Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.
Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.
2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.
Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.
7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.
Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.
6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.