Путін підписав указ про прийняття до громадянства РФ іноземців, які воюють в Україні на боці російської армії

Путін підписав указ про прийняття до громадянства РФ іноземців, які воюють в Україні на боці російської армії

Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін, Сочі, Росія, 28 листопада 2023 року. Фото: кремлівський пул через AP

Президент Росії Володимир Путін 4 січня підписав указ про прийняття до російського громадянства іноземців, які уклали контракт про проходження військової служби у Збройних силах РФ або у "військових формуваннях" у період "спеціальної військової операції" в Україні.

Указ опубліковано на сайті нормативно-правових актів РФ.

Хто може отримати громадянство РФ згідно з указом:

  • особи без громадянства та громадяни України, які народилися та постійно проживали в Криму чи Севастополі, що виїхали за межі півострова до 18 березня 2014 року та не мають громадянства третіх країн;
  • особи без громадянства та громадяни України, які законно проживають на території Росії, у тому числі як учасники програми добровільного переселення з-за кордону;
  • громадяни Афганістану, Іраку, Ємену та Сирії, які народилися на території РРФСРРосійська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка і мали у минулому громадянство СРСР;
  • іноземці та особи без громадянства, які самі (або їхні предки) зазнали незаконної депортації з території Кримської АРСР;

Зазначається, що громадянство також можуть отримати члени сімей таких іноземців — подружжя, дітей та батьків, за умови, що контракт на службу укладено терміном не менше ніж рік.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

30 травня 2022 року Путін підписав указ, який спрощує отримання російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.

11 липня 2022 року Путін підписав указ, який спрощує набуття громадянства Росії для всіх жителів України. Міністерство закордонних справ України рішуче засудило цей указ.

2 грудня 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким збільшив штатну чисельність військовослужбовців Збройних сил РФ на майже 170 тисяч.

18 грудня 2023 року президент РФ Путін підписав указ, який спрощує приймання у громадянство Росії громадян Білорусі, Казахстану та Молдови.

На початок