Путін спростив отримання російського громадянства для всіх жителів України. В МЗС відреагували

Путін спростив отримання російського громадянства для всіх жителів України. В МЗС відреагували

Доповнено
Путін спростив отримання російського громадянства для всіх жителів України. В МЗС відреагували
. Президент РФ Володимир Путін під час виступу на 25-му Петербурзькому міжнародному економічному форумі. Фото: РБК

Російський президент Володимир Путін 11 липня підписав указ, який спрощую набуття громадянства Росії на всіх жителів України. Міністерство закордонних справ України рішуче засудило цей указ.

Цим указом вносяться зміни в попередній від 24 квітня 2019 року. Він спрощував отримання громадянства для жителів самопроголошених "ЛНР" та "ДНР". 25 травня 2022 року цей указ змінили і додали туди пункт про спрощення процедури отримання російського громадянства для жителів Херсонської та Запорізької областей.

В останньому оновленні Херсонську та Запорізьку області замінили на "Україну". Відтак нова версія указу передбачає, що українці, які мешкають на території України або в так званих "ЛНР" та "ДНР", а також особи без громадянства, які постійно проживають на території України, можуть отримати громадянство РФ у спрощеному порядку.

В МЗС заявили, відповідне рішення "є черговим зазіханням на суверенітет та територіальну цілісність України, несумісне із нормами та принципами міжнародного права". У відомстві зазначили, що поширення дії указу на решту української території "підтверджує продовження курсу Кремля на загарбання українських земель, знищення української держави та примусову асиміляцію української нації".

"Українським громадянам не потрібне путінське громадянство, а спроби нав’язати його силою приречені на провал. Цей указ нікчемний і свідчить лише про загарбницькі апетити Путіна. Я переконаний, що Збройні сили України покладуть їм край за належної підтримки партнерів. Тому зараз критично важливо посилити допомогу нашій державі. Закликаю партнерів до жорсткої реакції на нові паспортні фантазії Путіна: терміново надати Україні більше важкого озброєння та запровадити нові економічні санкції проти Росії", — наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Дипломат додав, що паспортизація українських громадян є юридично нікчемною та не матиме правових наслідків для України.

"Натомість Росія використовує спрощену процедуру видачі паспортів для затягування зашморгу на шиях мешканців тимчасово окупованих територій нашої держави, змушуючи їх брати участь в злочинній діяльності окупаційних адміністрацій та російської загарбницької армії", — додали у відомстві.

Що відомо

  • 30 травня Путін підписав указ, який спрощує отримання російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 138. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок