Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за "дискредитацію армії РФ"

Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за "дискредитацію армії РФ"

Президент Росії Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін на нарді з питань розвитку безпілотної авіації в індустріальному парку Рудньово в Москві, Росія, 27 квітня 2023 рік. AP

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за низку злочинів, зокрема за "дискредитацію" збройних сил РФ, "дезертирство", заклики до порушення територіальної цілісності Росії та "екстремізм".

Про це повідомляє пресслужба Адміністрації президента РФ.

Закон передбачає, що припинити громадянство РФ можуть у разі добровільного волевиявлення громадянина, а також якщо будуть встановлені факти подання ним підроблених документів або завідомо неправдивих даних. Крім цього, громадянства можуть позбавити за "дискредитацію" збройних сил РФ, "дезертирство", заклики до порушення територіальної цілісності РФ, "екстремізм", "порушення територіальної цілісності РФ", "заклики до введення обмежувальних заходів щодо РФ", "реабілітацію нацизму" тощо.

Президент Росії Володимир Путін вніс цей закон на розгляд до Державної думи РФ. Держдума ухвалила документ у другому та третьому читаннях 18 квітня. Рада Федерації РФ під час засідання 26 квітня, ухвалила закон "Про громадянство".

Читайте також

Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

Ексміністр освіти Табачник балотується до Держдуми РФ від партії Путіна

Путін прийняв рішення про початок повномасштабної війни проти України на початку 2021 року — ЗМІ

У Білорусі наприкінці березня зможуть почати страчувати чиновників за "держзраду"

На початок