Путін спростив усиновлення сиріт з України

Путін спростив усиновлення сиріт з України

Путін спростив усиновлення сиріт з України
Президент РФ Володимир Путін. Фото: АР

Президент Росії Володимир Путін 30 травня підписав указ про набуття у спрощеному порядку російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені "ЛДНР", які є частиною України.

Документ оприлюднений на офіційному порталі правової інформації РФ.

"Встановити, що діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, недієздатні особи, які є громадянами "Донецької Народної Республіки", "Луганської Народної Республіки" або України, набувають громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку", — йдеться в указі.

Що відомо

  • Ще у квітні міністерство соціальної політики України повідомляло, що РФ готує проєкти нормативних актів, які дозволять передавати дітей-громадян України, примусово вивезених з тимчасово окупованих територій, до сімей російських громадян, зокрема шляхом їхнього усиновлення.
  • У травні уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія вивезла на свою територію понад 1,185 мільйона українців, з них 200 тисяч дітей.
  • 25 травня президент Росії Путін підписав указ про спрощення процедури отримання російського громадянства для жителів Херсонської та Запорізької областей.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок