Путін своїм указом збільшив чисельність російської армії

Путін своїм указом збільшив чисельність російської армії

Путін своїм указом збільшив чисельність російської армії
Фото: кремлівський пул через AP

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким збільшив штатну чисельність військовослужбовців збройних сил РФ на майже 170 тисяч.

Документ опублікований на порталі правової інформації.

Згідно з документом, штатна чисельність збройних сил РФ встановлюється на рівні 2 209 130 осіб, серед них — 1 320 000 військовослужбовців.

При цьому проведення мобілізації не передбачено. У Міноборони РФ прокоментували, що збільшення кількості військ реалізується поетапно шляхом набору контрактників.

Відзначимо, що попередній указ про збільшення штатної чисельності російської армії на 137 тисяч осіб Путін підписав у серпні 2022 року. Тоді він наказав встановити штатну чисельність російської армії на рівні 2 039 758 одиниць, зокрема 1 150 628 військовослужбовців.

Перші реакції

Координатор Ради з питань нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі прокоментував рішення Путіна збільшити свою армію під час телефонного брифінгу. На його думку, це чергова спроба диктатора досягти загарбницьких цілей. Кірбі відзначив, що Путін без сумнівів розкидається "людським м’ясом" для утримання окупованих територій України та захоплення нових.

Він звернув увагу, що українські військові перевершують окупантів за якістю військ, керівництва, командування, управління та переданого союзниками озброєння.

Кірбі також наголосив, що Путіну варто відмовитися від війни та вивести війська з України, тоді не доведеться турбуватися про збільшення кількості солдатів.

На початок