Генштаб ЗСУ не виступав із пропозицією щодо електронних повісток — Залужний

Генштаб ЗСУ не виступав із пропозицією щодо електронних повісток — Залужний

Валерій Залужний
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: Офіс президента

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що Генштаб не виступав із пропозицією щодо вручення повісток в електронний спосіб. Водночас він вважає, що ЗСУ влаштує будь-який спосіб мобілізації, який забезпечить армію поповненням резервів.

Про це Валерій Залужний сказав на пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

Головнокомандувач зазначив, що з відповідною пропозицією Генеральний штаб ЗСУ не виступав, бо в них немає навіть можливості оцінити, який спосіб краще.

"Ми раді любому способу, який забезпечить нашу потребу в людях. Якщо внаслідок електронних повіток ми їх отримаємо, це буде дуже добре. Якщо це буде здійснено якимось іншим чином, також це дуже добре. Але і Збройні сили України, і Генеральний штаб в цих питаннях знаходимося у ролі споживачів" — сказав Валерій Залужний.

Раніше Кабмін вніс до Верховної ради законопроєкт № 10378 "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби". У пояснювальній записці до документа, зокрема йшлося про запровадження можливості надсилати повістки про виклик до ТЦКСП через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту. у разі невиконання обов'язків військовозобов’язаними та резервістами вносити їх до Єдиного реєстру боржників та застосовувати обмеження: зокрема заборонити виїзд за кордон і проведення операцій з майном, обмежити право керування власним транспортом та отримати посвідчення водія, відмовляти в укладенні кредитного договору, договору позики, призупинити пільги та послуги від держави.

24 грудня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що найближчими днями у Верховній раді України буде зареєстрований законопроєкт щодо мобілізації та служби у Силах оборони загалом.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

На початок