Потрібну кількість військових сформували на увесь наступний рік: Залужний про мобілізацію

Потрібну кількість військових сформували на увесь наступний рік: Залужний про мобілізацію

Залужний
Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний під час офіційних урочистостей з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня 2023 року в Києві. Photo by Alexey Furman/Getty Images

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прокоментував мобілізацію 400-500 тисяч українців", про яку на пресконференції згадував президент Володимир Зеленський.

Про це він сказав в етері телемарафону відповідаючи на питання про мобілізацію 450-500 тисяч людей, чому саме така цифра і як її обґрунтували.

Залужний наголосив, що військове командування не робило запит на якісь там цифри.

"Військове командування продовжує виконувати функцію захисту своєї держави і відповідно формує свої запити, запити на боєприпаси, зброю і відповідно на людський ресурс. Це робиться на постійній основі і якимось окремим форматом, окремим запитом на Кабмін чи Верховну раду, ми такого не здійснюємо", — сказав Головком.

Він зазначив, що потрібну кількість мобілізованих військове командування сформувало на увесь наступний рік.

"Вона враховує покриття поточного некомплекту, який виник, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, які ми можемо понести протягом року. Озвучувати цю цифру і те, яка цифра стосується іншого розділу показників, я не можу, тому що це являється військовою таємницею", — зазначив генерал.

Відповідаючи на пресконференції на питання Суспільного про мобілізацію 500 тисяч осіб Залужний зазначив, що як головнокомандувач ЗСУ, "ніколи би не оперував такими цифрами".

"Ми чітко знаємо про заявлені об’єми у РФ заявляємо про свої. Я б все-таки не виносив на загал обговорення таких цифр. Хочу єдине підтвердити, що формується ця цифра саме така, як я й казав вашій колезі, ми враховуємо у тому ж числі і завдання які будуть виконуватись у наступному році. Це не значить що ось ця цифра от завтра повинна бути поставлена", — сказав він.

Головком також наголосив, що не йдеться про одномоментну мобілізацію — потреба у нових мобілізованих розбита на періоди.

"Я не говорю про 400 чи 500 тисяч, я говорю про загальну потребу. Вся потреба буде розбита на періоди. Хтось буде мобілізований у січні, а хтось навіть у грудні", — сказав Залужний.

Про забезпечення зброєю

Головнокомандувач ЗСУ переконаний, що західні партнери залишаться разом з Україною і продовжать допомагати озброєннями.

"Прохання до моїх колег абсолютно різноманітні і ми пройшли довгий час співпраці на тих чи інших рівнях. Кожну цифру яку я промовляю, яку я піднімаю перед своїми, то іона обов'язкового обговорюється партнерами і після цього стає загальнодоступною", — сказав він.

За словами Залужного, потреба, яка не залежить від західних партнерів, сформована в Міноборони.

"А вони досить жваво обговорюються і деякі розпочали реалізовувати. Всі ці потреби і всі ці цифри нами сформовані до кінця. Гадаю, що проблем з цим не буде. У нас були амбітні цілі і у 2023 році. Я не розчарувався рівнем забезпеченням", — зазначив генерал.

Щодо відстрочки

Залужний наголосив, що Збройним силам і йому особисто — головне, щоб прийшли люди до війська і могли виконувати поставлені завдання.

"Те хто яку буде мати відстрочку чи не матиме, кого будуть призивати — на сьогодні, я вважаю, що це не моя компетенція. Для цього є центральний орган виконавчої влади який може це визначити. Ще раз повторюся, що мені потрібні люди, мені потрібні боєприпаси, мені потрібна зброя, щоб продовжувати введення бойових дій", — сказав він.

Законопроєкт про мобілізацію

За словами Головнокомандувача, жодних подань чи законопроєктів Збройні сили не робили на Кабінет міністрів і не можуть цього робити, бо Генеральний штаб позбавлений функції законодавчої ініціативи.

"Разом з тим ми працювали разом з Міноборони, яке формує держполітику в галузі оборони і відповідно у складі робочої групи. Працювали також фахівці, які слідкували перш за все за тим, щоб не порушились механізми, які застосовувались у військовому управлінні, безпосередньо на законодавчому рівні, які могли б завадити військовому управлінню", — сказав Залужний.

За його словами, ЗСУ проводять формування запитів на ресурс і здійснюють планування на наступний рік і вже показують орієнтовні цифри, які необхідні будуть для виконання завдань.

"Всі ці пропозиції ми подаємо до міністерства оборони як для суб'єкта законодавчої ініціативи які вже далі вирішують яким чином ці потреби забезпечити", — сказав генерал.

19 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що під час обговорення питання стосовно закону про зміну порядку мобілізації військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Воєнний стан і мобілізація в Україні

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.

Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:

  • з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
  • з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
  • з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
  • з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
  • з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
  • з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
  • з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.

На початок