Папа Римський у різдвяному посланні попросив миру для України

Папа Римський у різдвяному посланні попросив миру для України

Папа Римський Франциск у цьогорічному різдвяному посланні “Urbi et Orbі” попросив миру для України.

Про це повідомляють Vatican News.

”З очима, прикутими до дитятка Ісуса, благаю миру для України. Поновімо нашу духовну й людську близькість з її стражденним народом, щоб через підтримку кожного з нас він відчув конкретність Божої любові”, — закликав Папа, звертаючись до вірян з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані.

Понтифік також побажав миру Ізраїлю і Палестині, згадав населення “стражденної Сирії”, а також населення Ємену та народ Лівану, побажав остаточного миру Вірменії та Азербайджану.

“Нехай же наблизиться день остаточного миру між Вірменією та Азербайджаном”, — побажав Франциск, закликавши не забувати “про напруження й конфлікти, що потрясають регіони Сахелю, Африканського Рогу, Судан, а також Камерун, Демократичну Республіку Конго й Південний Судан”.

Крім того, він побажав наближення дня, “коли наново зміцняться братерські зв'язки на Корейському півострові, відкриваючи шляхи діалогу та примирення”.

Повідомляється, що у день Різдва Христового десятки тисяч паломників зібралися на площі перед базилікою. Серед прапорів майоріли і українські.

Опівдні на центральному балконі з’явився Єпископ Риму в супроводі кардиналів архипресвітера базиліки святого Павла за мурами Джеймса Гарвея та префекта Дикастерії в справах культури та освіти Жозе Толентіно де Мендонси.

Прозвучали гімни Святого Престолу та Італії у виконанні оркестрів Ватиканської жандармерії та Корпусу карабінерів Італійської Республіки, почесна варта Швейцарських гвардійців віддала військові почесті, після чого Папа виголосив своє послання до Рима і світу.

Папа Римський під час зустрічі з прочанами напередодні Різдва закликав до святкування без марнотратства та з думкою про країни, які потерпають через війну, зокрема Україну.

Цього року в Україні вперше офіційно відзначають Різдво 25 грудня.

Позиція Папи Римського щодо російського вторгнення в Україну

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну Папу Римського кілька разів критикували за дії чи слова щодо війни. Спочатку Франциск сказав, що біженців з України у світі приймають краще, ніж з інших країн.

Перед католицьким Великоднем у Ватикані вирішили організувати символічне примирення українців і росіян. Під час хресної дороги в Колізеї хрест мали нести українка і росіянка. Ідея зустріла бурхливе обурення в суспільстві та серед вірян, а також українських дипломатів.

24 серпня минулого року Папа Римський Франциск заявив, що дочка кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарія, яку підірвали у Підмосков'ї є "невинною жертвою війни". Посол України у Ватикані Андрій Юраш заявив про розчарування словами понтифіка.

25 серпня 2022 року Міністерство закордонних справ запросило апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, щоб висловити йому розчарування словами Папи Римського Франциска про смерть дочки кремлівського ідеолога Олександра Дугіна Дарії.

30 серпня торік Ватикан відреагував на критику Папи Римського, через його слова про вбивство дочки російського пропагандиста Дугіна. Там наголосили, що слова Папи слід трактувати, як голос цінностей, а не політичну позицію.

У відеозверненні до російської молоді 25 серпня Папа Франциск заявив: "Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії — великої, освіченої, (країни) великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини".

На цю заяву відреагували в українському МЗС. Речник відомства Олег Ніколенко у коментарі Суспільному наголосив, що "саме такою імперіалістичною пропагандою, духовними скрепами і потребою в порятунку "великої Матінки Росії" Кремль виправдовує вбивства тисяч українців та українок і знищення сотень українських міст і сіл".

Глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав заявив, що ці слова понтифіка можуть бути сприйняті як підтримка "націоналізму й імперіалізму", який сьогодні став причиною війни в Україні.

У Ватикані заявили, що Папа Римський своїм зверненням до молоді у Санкт-Петербурзі закликав російських католиків "не звеличувати імперіалістичну логіку".

4 вересня Папа Римський Франциск заявив, що його слова до російської молоді про "велику Росію" були невдало сформульовані. Понтифік не мав на меті виправдовувати імперіалізм. За його словами, головним наміром було нагадування молодим росіянам про велику культурну спадщину, а не політичну.

На початок